Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Path
nl: Pad

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Files
nl: Bestanden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Short Description
nl: Korte omschrijving

en: File Upload
nl: Bestandsupload

en: Workflow Name
nl: Workflownaam

en: Results
nl: Resultaten

en: Start Time
nl: Starttijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Delete File
nl: Bestand verwijderen

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Usage
nl: Gebruik

en: Errors
nl: Fouten

en: Add File
nl: Bestand toevoegen

en: Submission Details
nl: Inzendingsdetails

en: Your configuration has been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Download File
nl: Bestand downloaden

en: Submission ID
nl: ID inzending
