Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: تدوین

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Node
fa: محتوا

en: File Upload
fa: بارگذاری فایل

en: Results
fa: نتایج

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض
