Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Type
ug: تىپى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Results
ug: نەتىجە

en: Your configuration has been saved.
ug: تەڭشەشلىرىڭىز ساقلاندى.
