Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Files
uk: Файли

en: Node
uk: Матеріал

en: Extensions
uk: Додатки

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: File Upload
uk: Завантаження файлу

en: Workflow Name
uk: Назва документообігу

en: Results
uk: Результати

en: Start Time
uk: Час початку

en: End Time
uk: Час закінчення

en: Delete File
uk: Видалити файл

en: Default value
uk: Базове значення

en: test
uk: тест

en: Usage
uk: Використання

en: Errors
uk: Помилки

en: Add File
uk: Додати файл

en: Submission Details
uk: Подробиці надсилання

en: Workflows
uk: Варіанти документообігу

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: Your configuration has been saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Download File
uk: Завантажити файл

en: Submission ID
uk: ID надсилання

en: Server Name
uk: Назва серверу

en: Select File
uk: Обрати файл
