Tripal Galaxy (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Node
ur: نوڈ

en: Default value
ur: طے شدہ قدر
