Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to fil translation catalogue (17 entries)

en: Home
fil: Bahay

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: edit
fil: wastuhin

en: Import
fil: Angkatin

en: Export
fil: Luwasin

en: Path
fil: Landas

en: Files
fil: Mga talaksan
