Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Home
pt: Início

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Path
pt: Caminho

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Files
pt: Arquivos

en: Extensions
pt: Extensões

en: API Key
pt: Chave de API

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: File Upload
pt: Envio de arquivos

en: Results
pt: Resultados

en: Delete File
pt: Apagar Arquivo

en: Default value
pt: Valor padrão

en: test
pt: teste

en: Usage
pt: Uso

en: Errors
pt: Erros

en: Add File
pt: Adicionar Arquivo

en: Submission Details
pt: Detalhes do Envio

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Your configuration has been saved.
pt: Sua configuração foi salva.

en: Download File
pt: Download do Arquivo

en: Submission ID
pt: ID da submissão
