Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Path
ro: Cale

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: Node
ro: Nod

en: API Key
ro: Cheie API

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: Results
ro: Rezultate

en: Delete File
ro: Şterge fişier

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Usage
ro: Utilizare

en: Errors
ro: Erori

en: Workflows
ro: Fluxuri de lucru

en: Your configuration has been saved.
ro: Configurația dumneavoastră a fost salvată.
