Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to gu translation catalogue (20 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Path
gu: પાથ

en: Node
gu: નોડ

en: Results
gu: પરિણામો

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત
