Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Path
ja: パス

en: User Name
ja: ユーザー名

en: Files
ja: ファイル

en: Node
ja: ノード

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: File Upload
ja: ファイルアップロード

en: Workflow Name
ja: ワークフロー名

en: Results
ja: 結果

en: Start Time
ja: 開始時間

en: End Time
ja: 終了時間

en: Delete File
ja: ファイルの削除

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Usage
ja: 使用方法

en: Errors
ja: エラー

en: Internal ID
ja: 内部ID

en: Submission Details
ja: 送信内容の詳細

en: Workflows
ja: ワークフロー

en: Your configuration has been saved.
ja: 設定は保存されました。

en: Submission ID
ja: 送信ID
