Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: Delete File
kn: ಕಡತವನ್ನು ಅಳಿಸಿಹಾಕು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Add File
kn: ಕಡತ
