Tripal Galaxy (7.x-1.3) - en to si translation catalogue (17 entries)

en: Home
si: නිවස

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Submit
si: ඉදිරිපත් කරන්න

en: Type
si: වර්ගය

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Description
si: විස්තරය

en: Enable
si: සක්‍රීයකරන්න

en: Disable
si: අක්‍රීයකරන්න

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Administration
si: පාලනය

en: File
si: ගොනුව

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: edit
si: සංස්‌කරණය

en: Import
si: ආනයනය කරන්න

en: Export
si: අපනයනය කරන්න
