Tripal Galaxy (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Path
tr: Yol

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Node
tr: Düğüm

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Short Description
tr: Kısa Açıklama

en: File Upload
tr: Dosya Yükle

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Delete File
tr: Dosyayı Sil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Usage
tr: Kullanım

en: Submission Details
tr: Gönderim Ayrıntıları

en: Workflows
tr: İş akışları

en: Your configuration has been saved.
tr: Yapılandırmanız kaydedildi.

en: Submission ID
tr: Gönderim Kimlik No (ID)
