Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: View
hu: Megtekintés

en: Database
hu: Adatbázis

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Site default
hu: Webhely alapértelmezés

en: Schema
hu: Séma

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése
