Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: View
ja: ビュー

en: Database
ja: データベース

en: Host
ja: ホスト

en: Owner
ja: 所有者

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Port
ja: ポート

en: Site default
ja: サイトのデフォルト

en: Schema
ja: スキーマ

en: Password confirmation
ja: パスワードの確認

en: Select
ja: 選択

en: Server
ja: サーバー

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Edit URL
ja: URLの編集
