Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Administration
oc: Administracion

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Password
oc: Senhal

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: View
oc: Veire

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Host
oc: Òste

en: Owner
oc: Proprietari

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Port
oc: Pòrt

en: Schema
oc: Esquèma

en: Select
oc: Seleccionar

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Edit URL
oc: Modificar URL
