Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: View
tr: Görüntüle

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Owner
tr: Sahibi

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Site default
tr: Site öntanımlı değeri

en: Select
tr: Seç

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Edit URL
tr: URL düzenle
