Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc2) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Host
bn: হোস্ট

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Port
bn: পোর্ট

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
