Tripal Multi-Chado (7.x-1.0-rc2) - en to mr translation catalogue (24 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Author
mr: लेखक

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Back
mr: मागे

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: View
mr: बघा

en: Owner
mr: मालक

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Anonymous
mr: अज्ञात
