Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Author
it: Autore

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: View
it: Visualizza

en: Owner
it: Proprietario

en: User login
it: Accesso utente

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Port
it: Porta

en: Site default
it: Valore predefinito per il sito

en: Select
it: Scegliere

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Edit URL
it: Modifica URL
