Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Username
fa: نام کاربری

en: Author
fa: نویسنده

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Administration
fa: مدیریت

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Password
fa: رمز

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: View
fa: مشاهده

en: Database
fa: مخزن داده

en: Host
fa: میزبان

en: Owner
fa: مالک

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Port
fa: درگاه

en: MB
fa: مگابایت

en: Select
fa: انتخاب

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Edit URL
fa: تدوین آدرس
