Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (32 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: delete
vi: xoá

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Username
vi: Tên người dùng

en: Author
vi: Tác giả

en: Confirm
vi: Xác nhận

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Administration
vi: Quản lý

en: Action
vi: Thao tác

en: Edit
vi: Sửa

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Back
vi: Trở lại

en: Save
vi: Lưu

en: Help
vi: Trợ giúp

en: View
vi: Xem

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Extensions
vi: Phần mở rộng

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: User login
vi: Đăng nhập

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Port
vi: Cổng

en: Site default
vi: Mặc định của website

en: Select
vi: Chọn

en: Server
vi: Máy chủ

en: No content available.
vi: Không có nội dung nào.

en: Edit URL
vi: Chỉnh sửa URL
