Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Back
fr: Précédent

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: View
fr: Voir

en: Database
fr: Base de données

en: Host
fr: Hôte

en: Owner
fr: Propriétaire

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Site default
fr: Réglages par défaut du site

en: Schema
fr: Schéma

en: MB
fr: Mo

en: Select
fr: Sélectionner

en: Server
fr: Serveur

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL
