Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Author
id: Penulis

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: View
id: Lihat

en: Extensions
id: Ekstensi

en: Owner
id: Pemilik

en: User login
id: Login pengguna

en: Anonymous
id: Anonim

en: Site default
id: Bawaan situs

en: Select
id: Pilih

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Edit URL
id: Sunting URL
