Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Author
is: Höfundur

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Administration
is: Stjórnun

en: Action
is: Aðgerð

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Password
is: Lykilorð

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: View
is: Skoða

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Host
is: Vél

en: Owner
is: Eigandi

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Anonymous
is: Nafnlaus
