Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: MB
kn: ಎಂಬಿ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ
