Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to ps translation catalogue (20 entries)

en: Home
ps: کور

en: Delete
ps: ړنګول

en: Username
ps: کارن نوم

en: Author
ps: ليكوال

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Action
ps: چار

en: Edit
ps: سمون

en: Password
ps: پټ توری

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Help
ps: مرسته

en: View
ps: ليد

en: Host
ps: کوربه

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Port
ps: درشل (پورټ)

en: Select
ps: غوره
