Tripal Multi-Chado (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Author
pt: Autor

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Back
pt: Para trás

en: Save
pt: Guardar

en: Help
pt: Ajuda

en: View
pt: Mostrar

en: Database
pt: Base de dados

en: Host
pt: Servidor

en: Owner
pt: Proprietário

en: User login
pt: Iniciar sessão de utilizador

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Port
pt: Porta

en: Select
pt: Selecionar

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Edit URL
pt: Editar URL
