Tripolis (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Article
fa: مقاله

en: Edit
fa: تدوین

en: Link
fa: واصلی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: تدوین

en: Save
fa: ذخیره

en: Text
fa: متن

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Newsletters
fa: خبرنامه ها
