Tournaments series (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (212 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: No data
hu: Nincs adat

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Players
hu: Lejátszók

en: Player
hu: Lejátszó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: Points
hu: Pontok

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: From
hu: Honnan

en: Id
hu: Azonosító

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Russian Federation
hu: Oroszország

en: Cuba
hu: Kuba

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: here
hu: ide

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Germany
hu: Németország

en: Rules
hu: Szabályok

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Ghana
hu: Ghána

en: Greece
hu: Görögország

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Romania
hu: Románia

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Serbia and Montenegro
hu: Szerbia és Montenegró

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Sudan
hu: Szudán

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Yemen
hu: Jemen

en: Rank
hu: Helyezés

en: Ranking
hu: Rangsor

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Federated States of Micronesia
hu: Mikronézia

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitt és Nevis

en: Myanmar (Burma)
hu: Mianmar (Burma)

en: Sao Tome and Principe
hu: São Tomé és Príncipe

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Granadin-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: Cote d'Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Series
hu: Sorozat

en: Best
hu: Legjobb

en: About
hu: Leírás

en: Sports
hu: Sport

en: You must enter a number from 0 to 99.
hu: Be kell írni egy számot 0 és 99 között.

en: Rule
hu: Szabály

en: Uses
hu: Használat

en: Add rules
hu: Szabályok hozzáadása

en: Mutual
hu: Kölcsönös

en: Standings
hu: Helyezések

en: List of players.
hu: Játékosok listája.

en: Tournaments
hu: Tornák

en: Nation
hu: Nemzet

en: Add player
hu: Játékos hozzáadása

en: Edit players
hu: Játékosok szerkesztése

en: Delete players
hu: Játékosok törlése

en: Edit rules
hu: Szabályok szerkesztése

en: Delete rules
hu: Szabályok törlése

en: Club
hu: Klub

en: Name of tournament
hu: A torna neve

en: Tournament is not played yet
hu: A tornát még nem játszották le

en: Tournament is played
hu: A tornát lejátszották

en: Save tournament
hu: Torna elmentése

en: Name of series, e.g. First seazon 2001/2002.
hu: A sorozat neve, pl. 2001/2002 első szezon.

en: Select rule.
hu: Szabály kiválasztása.

en: Save series
hu: Sorozat elmentése

en: Name of the rule.
hu: A szabály neve.

en: Description of the rule.
hu: A szabály leírása.

en: Save rules
hu: Szabályok elmentése

en: Name of the club.
hu: A klub neve.

en: Choose nation.
hu: Nemzet kiválasztása.

en: Save player
hu: Játékos elmentése

en: We're sorry, but an error has occurred
hu: Elnézést, hiba történt

en: The tournament cannot be deleted if it was played.
hu: A tornát nem lehet törölni, ha már lejátszották.

en: The player cannot be deleted if he played.
hu: A játékost nem lehet törölni, ha már játszott.

en: You cannot delete the rule that is used
hu: A szabályt nem lehet törölni, ha már alkalmazták

en: The points have to be positive numbers
hu: A pontoknak pozitív számnak kell lenni

en: List of errors:
hu: A hibák listája:

en: Data has been deleted.
hu: Az adat törlése megtörtént.

en: There was no change
hu: Nem volt változás

en: Ok you inserted new series.
hu: Új sorozat beillesztve.

en: American Samoa*
hu: Amerikai Szamoa*

en: The Bahamas
hu: Bahamák

en: British Virgin Islands*
hu: Brit Virgin-szigetek*

en: Cayman Islands*
hu: Kajmán-szigetek*

en: Congo, Republic of the
hu: Kongói Köztársaság

en: Congo, Democratic Republic of the
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Cook Islands*
hu: Cook-szigetek*

en: East Timor (Timor Leste)
hu: Kelet-Timor (Timor Leste)

en: The Gambia
hu: Gambia

en: Guinea Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Hong Kong*
hu: Hongkong*

en: Korea, North (PDR of Korea)
hu: Észak-Korea (Koreai NDK)

en: Korea, South
hu: Dél-Korea

en: Netherlands Antilles*
hu: Holland Antillák*

en: Palestine*
hu: Palesztina*

en: Taiwan (Chinese Taipei)
hu: Tajvan (Kínai Tajpej)

en: United Kingdom (Great Britain)
hu: Egyesült Királyság (Nagy-Britannia)

en: Virgin Islands*
hu: Virgin-szigetek*

en: No nation code
hu: Nincs államkód
