Tournaments series (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (89 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: From
it: Da

en: Egypt
it: Egitto

en: Israel
it: Israele

en: New Zealand
it: Nuova Zelanda

en: Russian Federation
it: Federazione Russa

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Japan
it: Giappone

en: Libya
it: Libia

en: Poland
it: Polonia

en: Portugal
it: Portogallo

en: Turkey
it: Turchia

en: here
it: qui

en: Germany
it: Germania

en: Rules
it: Regole

en: Antigua and Barbuda
it: Antigua e Barbuda

en: Belgium
it: Belgio

en: Bosnia and Herzegovina
it: Bosnia e Herzegovina

en: Cambodia
it: Cambogia

en: Central African Republic
it: Repubblica Centrafricana

en: China
it: Cina

en: Cyprus
it: Cipro

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: Djibouti
it: Gibuti

en: Dominican Republic
it: Repubblica Dominicana

en: Equatorial Guinea
it: Guinea Equatoriale

en: Ethiopia
it: Etiopia

en: Finland
it: Finlandia

en: France
it: Francia

en: Greece
it: Grecia

en: Hungary
it: Ungheria

en: Iceland
it: Islanda

en: Ireland
it: Irlanda

en: Italy
it: Italia

en: Jordan
it: Giordania

en: Latvia
it: Lettonia

en: Lebanon
it: Libano

en: Lithuania
it: Lituania

en: Luxembourg
it: Lussemburgo

en: Malaysia
it: Malesia

en: Maldives
it: Maldive

en: Mexico
it: Messico

en: Moldova
it: Moldavia

en: Morocco
it: Marocco

en: Mozambique
it: Mozambico

en: Netherlands
it: Olanda

en: Norway
it: Norvegia

en: Papua New Guinea
it: Papua Nuova Guinea

en: Peru
it: Perù

en: Philippines
it: Filippine

en: Rwanda
it: Ruanda

en: Saudi Arabia
it: Arabia saudita

en: Slovakia
it: Slovacchia

en: Solomon Islands
it: Isole Salomone

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: Syria
it: Siria

en: Tajikistan
it: Tagikistan

en: Thailand
it: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
it: Trinidad e Tobago

en: Ukraine
it: Ucraina

en: United Arab Emirates
it: Emirati Arabi Uniti

en: United States
it: Stati Uniti

en: Federated States of Micronesia
it: Stati Federati della Micronesia

en: Saint Kitts and Nevis
it: Saint Kitts e Nevis

en: Saint Lucia
it: Santa Lucia

en: Myanmar (Burma)
it: Birmania

en: Sao Tome and Principe
it: São Tomé e Príncipe

en: Saint Vincent and the Grenadines
it: Saint  Vincent e Grenadine

en: Cote d'Ivoire
it: Costa d'avorio

en: Croatia
it: Croazia

en: About
it: Informazioni

en: Rule
it: Regola

en: Uses
it: Usa
