Tournaments series (7.x-1.0) - en to lv translation catalogue (177 entries)

en: delete
lv: dzēst

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: This action cannot be undone.
lv: Šo darbību nevarēs atcelt.

en: Name
lv: Nosaukums

en: edit
lv: labot

en: Options
lv: Iespējas

en: All
lv: Visi

en: Block
lv: Bloks

en: Page
lv: Lapa

en: From
lv: No

en: Egypt
lv: Ēģipte

en: Namibia
lv: Namībija

en: Israel
lv: Izraēla

en: Iran
lv: Irāna

en: New Zealand
lv: Jaunzēlande

en: Russian Federation
lv: Krievijas federācija

en: Cuba
lv: Kuba

en: Brazil
lv: Brazīlija

en: Chile
lv: Čīle

en: Paraguay
lv: Paragvaja

en: Jamaica
lv: Jamaika

en: Japan
lv: Japāna

en: Libya
lv: Lībija

en: Poland
lv: Polija

en: Portugal
lv: Portugāle

en: Singapore
lv: Singapūra

en: Turkey
lv: Turcija

en: here
lv: šeit

en: Note
lv: Piezīme

en: Germany
lv: Vācija

en: Afghanistan
lv: Afganistāna

en: Albania
lv: Albānija

en: Algeria
lv: Alžīrija

en: Andorra
lv: Andora

en: Antigua and Barbuda
lv: Antigva un Barbuda

en: Argentina
lv: Argentīna

en: Armenia
lv: Armēnija

en: Australia
lv: Austrālija

en: Austria
lv: Austrija

en: Azerbaijan
lv: Azerbaidžāna

en: Bahrain
lv: Bahreina

en: Bangladesh
lv: Bangladeša

en: Barbados
lv: Barbadosa

en: Belarus
lv: Baltkrievija

en: Belgium
lv: Beļģija

en: Belize
lv: Beliza

en: Benin
lv: Benina

en: Bhutan
lv: Butāna

en: Bolivia
lv: Bolīvija

en: Bosnia and Herzegovina
lv: Bosnija un Hercegovina

en: Botswana
lv: Botsvāna

en: Brunei
lv: Bruneja

en: Bulgaria
lv: Bulgārija

en: Cambodia
lv: Kambodža

en: Cameroon
lv: Kamerūna

en: Canada
lv: Kanāda

en: Cape Verde
lv: Kaboverde

en: Central African Republic
lv: Centrālāfrikas Republika

en: Chad
lv: Čada

en: China
lv: Ķīna

en: Colombia
lv: Kolumbija

en: Comoros
lv: Komoru salas

en: Costa Rica
lv: Kostarika

en: Cyprus
lv: Kipra

en: Czech Republic
lv: Čehija

en: Denmark
lv: Dānija

en: Djibouti
lv: Džibutija

en: Dominica
lv: Dominika

en: Dominican Republic
lv: Dominikānas Republika

en: Ecuador
lv: Ekvadora

en: El Salvador
lv: Salvadora

en: Equatorial Guinea
lv: Ekvatoriālā Gvineja

en: Eritrea
lv: Eritreja

en: Estonia
lv: Igaunija

en: Ethiopia
lv: Etiopija

en: Finland
lv: Somija

en: France
lv: Francija

en: Gabon
lv: Gabona

en: Georgia
lv: Gruzija

en: Ghana
lv: Gana

en: Greece
lv: Grieķija

en: Grenada
lv: Grenāda

en: Guatemala
lv: Gvatemala

en: Guinea
lv: Gvineja

en: Guyana
lv: Gajāna

en: Honduras
lv: Hondurasa

en: Hungary
lv: Ungārija

en: Iceland
lv: Īslande

en: India
lv: Indija

en: Indonesia
lv: Indonēzija

en: Iraq
lv: Irāka

en: Ireland
lv: Īrija

en: Italy
lv: Itālija

en: Jordan
lv: Jordānija

en: Kazakhstan
lv: Kazahstāna

en: Kenya
lv: Kenija

en: Kuwait
lv: Kuveita

en: Kyrgyzstan
lv: Kirgizstāna

en: Laos
lv: Laosa

en: Latvia
lv: Latvija

en: Lebanon
lv: Libāna

en: Lesotho
lv: Lesoto

en: Liberia
lv: Libērija

en: Liechtenstein
lv: Lihtenšteina

en: Lithuania
lv: Lietuva

en: Luxembourg
lv: Luksemburga

en: Madagascar
lv: Madagaskara

en: Malawi
lv: Malāvija

en: Malaysia
lv: Malaizija

en: Maldives
lv: Maldīvija

en: Mauritania
lv: Mauritānija

en: Mauritius
lv: Maurīcija

en: Mexico
lv: Meksika

en: Monaco
lv: Monako

en: Mongolia
lv: Mongolija

en: Morocco
lv: Maroka

en: Mozambique
lv: Mozambika

en: Nepal
lv: Nepāla

en: Netherlands
lv: Nīderlande

en: Nicaragua
lv: Nikaragva

en: Niger
lv: Nigēra

en: Nigeria
lv: Nigērija

en: Norway
lv: Norvēģija

en: Oman
lv: Omāna

en: Pakistan
lv: Pakistāna

en: Papua New Guinea
lv: Papua Jaungvineja

en: Philippines
lv: Filipīnas

en: Qatar
lv: Katara

en: Romania
lv: Rumānija

en: Rwanda
lv: Ruanda

en: San Marino
lv: Sanmarīno

en: Saudi Arabia
lv: Saūda Arābija

en: Senegal
lv: Senegāla

en: Seychelles
lv: Seišelu salas

en: Sierra Leone
lv: Sjerraleone

en: Slovakia
lv: Slovākija

en: Slovenia
lv: Slovēnija

en: Solomon Islands
lv: Zālamana salas

en: Somalia
lv: Somālija

en: South Africa
lv: Dienvidāfrikas Republika

en: Spain
lv: Spānija

en: Sri Lanka
lv: Šrilanka

en: Sudan
lv: Sudāna

en: Suriname
lv: Surinama

en: Swaziland
lv: Svazilenda

en: Sweden
lv: Zviedrija

en: Switzerland
lv: Šveice

en: Syria
lv: Sīrija

en: Tajikistan
lv: Tadžikistāna

en: Tanzania
lv: Tanzānija

en: Thailand
lv: Taizeme

en: Trinidad and Tobago
lv: Trinidāda un Tobāgo

en: Tunisia
lv: Tunisija

en: Turkmenistan
lv: Turkmenistāna

en: Ukraine
lv: Ukraina

en: United Arab Emirates
lv: Apvienotie Arābu Emirāti

en: United States
lv: Amerikas Savienotās Valstis

en: Uruguay
lv: Urugvaja

en: Uzbekistan
lv: Uzbekistāna

en: Venezuela
lv: Venecuēla

en: Yemen
lv: Jemena

en: Zambia
lv: Zambija

en: Zimbabwe
lv: Zimbabve

en: Fiji
lv: Fidži

en: Saint Kitts and Nevis
lv: Sentkitsa un Nevisa

en: Saint Lucia
lv: Sentlūsija

en: Myanmar (Burma)
lv: Mjanma (Birma)

en: Sao Tome and Principe
lv: Santome un Prinsipi

en: Saint Vincent and the Grenadines
lv: Sentvinsenta un Grenadīnas

en: Vietnam
lv: Vjetnama

en: Croatia
lv: Horvātija

en: Macedonia
lv: Maķedonija

en: About
lv: Par

en: Uses
lv: Lieto
