Tundra (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Content
id: Konten

en: footer
id: catatan kaki

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: header
id: Header

en: Help
id: Bantuan

en: Text color
id: Warna teks

en: Random
id: Acak

en: Fade
id: Redup

en: Animation Speed
id: Kecepatan animasi

en: Link color
id: Warna tautan

en: Background image
id: Gambar latar

en: Base color
id: Warna dasar

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
