Tundra (7.x-1.0-beta5) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: footer
hu: lábléc

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: header
hu: fejléc

en: Help
hu: Súgó

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Fade
hu: Áttünés

en: Animation Speed
hu: Animáció sebessége

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Green (Default)
hu: Zöld (alapértelmezett)

en: zoom
hu: nagyítás

en: Pause on hover
hu: Szüneteltetés a kurzor rávitelekor

en: hover
hu: egér az elem felett

en: click
hu: kattintás

en: Base color
hu: Alapszín

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Pager Event
hu: Lapozó esemény

en: wipe
hu: átúsztatás

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: featured
hu: kiemelt

en: Show Pager
hu: Lapozó mutatása
