TWBS (7.x-3.0-unstable2) - en to he translation catalogue (243 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Pages
he: עמודים

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: סטטוס

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: not verified
he: לא נבדק

en: new
he: חדש

en: error
he: שגיאות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: File information
he: מידע על הקובץ

en: Release notes
he: הערות גרסה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Test
he: בדיקה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: למעלה

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Format
he: פורמט

en: Modules
he: רכיבים

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: never
he: אף פעם

en: Updated
he: עודכן

en: read more
he: להמשך

en: no screenshot
he: ללא צילום מסך

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: n/a
he: -ללא-

en: Error
he: שגיאה

en: Done
he: בוצע

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Block
he: בלוק

en: Check manually
he: בידקו ידנית

en: Up to date
he: מעודכן

en: Update available
he: קיים עדכון

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Vocabulary name
he: שם מילון

en: Overridden
he: נדרס

en: Warning
he: אזהרה

en: active
he: פעיל

en: N/A
he: -ללא-

en: Categorize
he: סווגו

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכנו:

en: %ago ago
he: לפני %ago

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: Prev
he: קודם

en: Code
he: קוד

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Forum
he: פורום

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: 1 vote | @count votes
he[0]: הצבעה אחת
he[1]: @count הצבעות

en: Uninstall
he: הסרה

en: Order
he: סידור

en: Operation
he: פעולה

en: 1 new | @count new
he[0]: אחד חדש
he[1]: @count חדשים

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: View user profile.
he: צפיה בפרופיל משתמש

en: @time ago
he: לפני @time

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Your search yielded no results
he: חיפוש זה לא הניב תוצאות

en: Topics
he: נושאים

en: Today
he: היום

en: Jan
he: ינו'

en: Feb
he: פבר'

en: Mar
he: מרץ

en: Apr
he: אפר'

en: Jun
he: יוני

en: Jul
he: יולי

en: Aug
he: אוג'

en: Sep
he: ספט'

en: Oct
he: אוק'

en: Nov
he: נוב'

en: Dec
he: דצמ'

en: Posts
he: הודעות

en: Empty
he: ריק

en: Choice
he: בחירה

en: Info
he: מידע

en: warning
he: אזהרות

en: revert
he: שחזר

en: No forums defined
he: לא הוגדרו קבוצות דיון

en: This topic has been moved
he: הנושא הועבר

en: New comments
he: תגובות חדשות

en: New
he: חדש

en: Themes
he: עיצובים

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Go to page @number
he: עבור לעמוד @number

en: English name
he: שם באנגלית

en: Native name
he: שם בשפת מקור

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Permission
he: הרשאה

en: Show descriptions
he: הצגת תאורים

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: More help
he: עזרה נוספת

en: Preview trimmed version
he: גרסה מקוצרת

en: Preview full version
he: תצוגה מקדימה של גירסה מלאה

en: Expand
he: הרחב

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Loading
he: בטעינה

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: ok
he: בסדר

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
he: @site_name - הזנות צבורות בסיווג @title

en: @site_name - aggregated feeds
he: @site_name - הזנות צבורות

en: @site_name aggregator
he: צובר @site_name

en: !title feed
he: הזנה !title

en: Revoked!
he: בוטל!

en: Security update required!
he: נחוץ עדכון אבטחה!

en: Not supported!
he: לא נתמך!

en: Recommended version:
he: גירסה מומלצת:

en: Security update:
he: עדכון אבטחה:

en: Latest version:
he: הגירסה האחרונה:

en: Development version:
he: גירסת פיתוח:

en: Also available:
he: זמינים גם:

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Factor
he: תכונה

en: Expand layout to include descriptions.
he: הרחבת פריסה כדי לכלול תיאורים

en: Hide descriptions
he: הסתרת התאורים

en: Compress layout by hiding descriptions.
he: כווץ תצוגה על-ידי הסתרת תאורים.

en: New posts
he: פוסטים חדשים

en: Effect
he: אפקט

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: edit permissions
he: עריכת הרשאות

en: original
he: מקורי

en: done
he: הושלם

en: edit role
he: עדכון תפקיד

en: Direction
he: כיוון

en: Drupal core
he: ליבת דרופל

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: No fields available.
he: אין שדות זמינים.

en: Not in menu
he: לא בתפריט

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
he: הגרסה המקוצרת של הפרסום מראה כיצד הפרסום שלך יראה כאשר הוא מקודם לעמוד ראשי או כאשר הוא מיוצא לסינדיקציה.<span class="no-js"> אתה יכול להכניס את התו המפריד "&lt;!--break--&gt;" (ללא הגרשיים) כדי לעדן את המקום בו הפרסום שלך מפוצל.</span>

en: Total votes: @votes
he: סך הצבעות: @votes

en: Vote count
he: ספירת קולות

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
he: אין שדות בסיווג. אם סיווג זה נשאר ריק כשהוא נשמר, הוא יוסר.

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: No modules are available to uninstall.
he: אין רכיבים זמינים להסרה.

en: Last checked: @time ago
he: נבדק לאחרונה: לפני @time

en: Last checked: never
he: נבדק לאחרונה: מעולם לא

en: Includes: %includes
he: כולל: %includes

en: Disabled modules
he: מודולים מושבתים

en: Disabled themes
he: עיצובים מושבתים

en: No new posts
he: אין פרסומים חדשים

en: Sticky topic
he: נושא נעוץ

en: Show shortcuts
he: הצג קיצורי דרך

en: width @width
he: רוחב @width

en: height @height
he: גובה @height

en: upscaling allowed
he: מותרת הגדלה

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: Other blocks
he: תיבות אחרות

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: An AJAX HTTP error occurred.
he: תקלת AJAX HTTP קרתה.

en: HTTP Result Code: !status
he: קוד תוצאת HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
he: בקשת AJAX HTTP הופסקה בטרם עת.

en: Debugging information follows.
he: מידע לניפוי שגיאות מוצג להלן.

en: Path: !uri
he: נתיב: !uri

en: StatusText: !statusText
he: טקסט סטטוס: !statusText

en: ResponseText: !responseText
he: טקסט תגובה: !responseText

en: ReadyState: !readyState
he: מצב מוכנות: !readyState

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
he: <a href="@login">התחבר</a> או <a href="@register">הירשם</a> בכדי להגיב

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
he: <a href="@login">התחבר</a> בכדי להגיב

en: Customize dashboard
he: התאמת לוח הבקרה

en: Hide summary
he: הסתרת תקציר

en: Edit summary
he: עריכת תקציר

en: Files must be less than !size.
he: גודל קובץ מירבי: !size

en: Allowed file types: !extensions.
he: סיומות קובץ מותרות: !extensions

en: Images must be between !min and !max pixels.
he: תמונות חייבים להיות בין !min לבין !max פיקסלים.

en: Images must be smaller than !max pixels.
he: גודל תמונה מירבי: !max פיקסלים

en: More information about text formats
he: מידע נוסף אודות מבני קלט

en: By !author @time ago
he: ע"י !author לפני @time

en: Style name
he: שם הסגנון

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
he: לא הוגדרו עדיין אפקטים עבור סיגנון זה. הוסיפו אפקט ע"י בחירה באחת האפשרויות.

en: view actual size
he: צפיה בגודל האמיתי

en: Detection method
he: שיטת זיהוי

en: @title dialog
he: דיאלוג @title

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
he: מופעל ע"י <a href="@poweredby">דרופל</a>

en: Includes:
he: כולל:

en: Show more content
he: הצג תכנים נוספים

en: Collapse
he: כיווץ

en: @name <em>(locked)</em>
he: @name <em>(נעול)</em>

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Hot topic
he: נושא חם

en: Normal topic
he: נושא רגיל

en: Closed topic
he: נושא סגור

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Hide shortcuts
he: הסתרת קיצורים

en: (Machine name: @type)
he: (שם מכונה: @type)
