TWBS (7.x-3.0-unstable2) - en to nn translation catalogue (136 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Next
nn: Neste

en: Pages
nn: Sider

en: delete
nn: slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: new
nn: ny

en: error
nn: feil

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Download
nn: Last ned

en: view
nn: vis

en: File information
nn: Filinformasjon

en: Edit
nn: Rediger

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: ‹
nn: <

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: up
nn: opp

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en:  ›
nn:  >

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Default
nn: Standard

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Modules
nn: Modular

en: never
nn: aldri

en: Updated
nn: Oppdatert

en: read more
nn: les meir

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Error
nn: Feil

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Block
nn: Blokk

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Categorize
nn: Kategoriser

en: Updated:
nn: Oppdatert:

en: %ago ago
nn: %ago sidan

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Prev
nn: Forrige

en: Code
nn: Kode

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: 1 vote | @count votes
nn[0]: 1 stemme
nn[1]: @count stemmer

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Order
nn: Sorteringsval

en: 1 new | @count new
nn[0]: 1 ny
nn[1]: @count nye

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Your search yielded no results
nn: Søket ditt ga ingen treff.

en: Topics
nn: Emner

en: Jan
nn: jan

en: Feb
nn: feb

en: Mar
nn: mar

en: Apr
nn: apr

en: Jun
nn: jun

en: Jul
nn: jul

en: Aug
nn: aug

en: Sep
nn: sep

en: Oct
nn: okt

en: Nov
nn: nov

en: Dec
nn: des

en: Posts
nn: Innlegg

en: Empty
nn: Tom

en: Info
nn: Informasjon

en: warning
nn: åtvaring

en: revert
nn: tilbakestill

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: English name
nn: Engelsk navn

en: Native name
nn: Verkeleg namn

en: Show descriptions
nn: Vis skildringar

en: Preview trimmed version
nn: Førehandsvis forkorta utgåve

en: Preview full version
nn: Førehandsvis heile

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder i kategorien @title

en: @site_name - aggregated feeds
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder

en: @site_name aggregator
nn: nyheitsinnsalmlaren til @site_name

en: !title feed
nn: !title nyheitskjelde

en: Hide descriptions
nn: Skjul skildringane

en: Direction
nn: Retning

en: Not in menu
nn: Ikkje i ein meny

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: Total votes: @votes
nn: Mengd stemmer: @votes

en: No new posts
nn: Ingen nye innlegg

en: Submitted by !username on !datetime
nn: Skrive av !username,  !datetime.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> eller <a href="@register">registrer som brukar</a> for å skrive kommentar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: Customize dashboard
nn: Tilpass styringspanel

en: Hide summary
nn: Skjul ingress

en: Edit summary
nn: Rediger ingress

en: Files must be less than !size.
nn: Filer må vere mindre enn !size.

en: Allowed file types: !extensions.
nn: Tillatne filtypar: !extensions.

en: More information about text formats
nn: Meir informasjon om tekstformatering.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
nn: Du har ikke laga nokon innhaldstyper enno. Gå til <a href="@create-content">opprettingsida for innhaldstyper</a> for å legge til ein ny innhaldstype.

en: Requires: !module-list
nn: Krevjer: !module-list

en: Required by: !module-list
nn: Krevjast av: !module-list

en: (Machine name: @type)
nn: (Datamaskinnamn: @type)
