TWBS (7.x-3.0-unstable3) - en to am translation catalogue (72 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Pages
am: ገፆች

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Region
am: ክልል

en: n/a
am: አይመለከተውም

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Error
am: ስህተት

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Block
am: ጥምር

en: Up to date
am: ዘመናዊ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Location
am: ቦታ

en: Vocabulary name
am: የመዝገበ ቃላት ስም

en: active
am: ገባሪ

en: This field is required.
am: ይህ መስክ ተፈላጊ ነው።

en: Code
am: ኮድ

en: Tue
am: ቲዩ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: View user profile.
am: የተጠቃሚ መገለጫዎችን ተመልከት።

en: published
am: የታተመ

en: @time ago
am: @time በፊት

en: Themes
am: ገጽታዎች

en: not published
am: ያልታተመ

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Go to page @number
am: ወደ ገጽ @number ሂድ

en: English name
am: የእንግሊዘኛ ስም

en: Native name
am: የቀዬ ስም

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Hide descriptions
am: ማብራሪያዎችን ደብቅ

en: Compress layout by hiding descriptions.
am: ማብራሪያዎችን በመደበቅ አቀማመጡን አምቅ።

en: edit permissions
am: ፈቃዶችን አርትእ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Help topics
am: የእርዳታ አርእስቶች

en: No blocks in this region
am: በዚህ ክልል ውስጥ ምንም ጥምር የለም
