TWBS (7.x-3.0-unstable3) - en to be translation catalogue (294 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Next
be: Наступны

en: Pages
be: Старонкі

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: not verified
be: госць

en: new
be: новае

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Download
be: Сцягнуць

en: view
be: глядзець

en: File information
be: Інфармацыя пра файл

en: Release notes
be: Інфармацыя пра выданне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Test
be: Тэст

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: up
be: уверх

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Format
be: Фармат

en: Modules
be: Модулі

en: Region
be: Рэгіён

en: Display
be: Паказ

en: never
be: ніколі

en: Updated
be: Абноўлена

en: read more
be: чытаць далей

en: no screenshot
be: няма здымка экрану (скрыншоту)

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: User
be: Карыстальнік

en: Error
be: Памылка

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: Done
be: Зроблена

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Block
be: Блок

en: Check manually
be: Праверыць уручную

en: Up to date
be: Актуальны

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Overridden
be: Адменена

en: Warning
be: Увага

en: active
be: актыўны

en: N/A
be: Не даступна

en: Categorize
be: Катэгарызаваць

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: %ago ago
be: %ago таму

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Prev
be: Папярэдні

en: Code
be: Код

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Forum
be: Форум

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: 1 vote | @count votes
be[0]: 1 голас
be[1]: @count галасоў
be[2]: @count галасоў

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Order
be: Парадак

en: Operation
be: Аперацыя

en: 1 new | @count new
be[0]: 1 новы
be[2]: @count новых

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: published
be: апублікавана

en: @time ago
be: @time таму

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Topics
be: Тэмы

en: Today
be: Сёння

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Posts
be: Допісы

en: Empty
be: Пусты

en: Choice
be: Выбар

en: Su
be: нядз

en: Mo
be: пнд

en: Tu
be: аўт

en: We
be: срд

en: Th
be: чцв

en: Fr
be: птн

en: Sa
be: суб

en: Info
be: Інфармацыя

en: revert
be: адкат

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Themes
be: Тэмы

en: not published
be: не апублікавана

en: You are here
be: Вы тут

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Go to page @number
be: Перайсці на старонку @number

en: English name
be: Ангельскае імя

en: Native name
be: Роднае імя

en: Permalink
be: Пастаянная спасылка

en: Permission
be: Дазвол

en: Show descriptions
be: Паказваць апісанні

en: @user's picture
be: @user малюнак карыстальніка

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Preview trimmed version
be: Перапрагляд абмежаванай версіі

en: Preview full version
be: Перапрагляд поўнай версіі

en: Expand
be: Разгарнуць

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Loading
be: Загружаецца

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
be: @site_name - агрэгаваныя фіды ў катэгорыі @title

en: @site_name - aggregated feeds
be: @site_name - агрэгаваныя фіды

en: @site_name aggregator
be: Агрэгатар @site_name

en: !title feed
be: Фід !title

en: Revoked!
be: Адменена!

en: Security update required!
be: Патрабуецца абнаўленне сістэмы бяспекі!

en: Not supported!
be: Не падтрымліваецца!

en: Recommended version:
be: Рэкамендаваная версія:

en: Security update:
be: Абнаўленне бяспекі:

en: Latest version:
be: Апошняя версія:

en: Development version:
be: Версія для распрацоўнікаў:

en: Also available:
be: Таксама даступна:

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Factor
be: Фактар

en: Expand layout to include descriptions.
be: Пабольшыць размеркаванне для улічэння апісання.

en: Hide descriptions
be: Схаваць апісанні

en: Compress layout by hiding descriptions.
be: Скараціць размеркаванне праз хаванне апісанняў.

en: New posts
be: Новыя паведамленні

en: mm/dd/yy
be: мм/дд/гг

en: Effect
be: Вынік

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: edit permissions
be: змяніць правы

en: original
be: першапачатковы

en: done
be: зроблена

en: edit role
be: рэдагаваць статус

en: Direction
be: Накірунак

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Help topics
be: Даведкі (help topics)

en: Help is available on the following items:
be: Дапамога даступна для наступных элементаў:

en: No tests to display.
be: Няма тэстаў для паказу.

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Not in menu
be: Няма ў меню

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
be: Апрацаваная версія  вашага паста, адлюстроўвае як  ваш пост выглядае  на галоўнай старонцы ці калі экспартуецца на сіндыкацыю.<span class="no-js">  Вы можаце ўставіць знак падзельніка "&lt;!--break--&gt;" ( без  двукосся) каб  дакладна ўрэгуляваць дзе ваш пост  будзе  перарывацца.</span>

en: Total votes: @votes
be: Усяго галасоў: @votes

en: Vote count
be: Колькасць галасоў

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
be: Няма палёў ў гэтай катэгорыі. Калі пры захаванні пакінуць гэту катэгорыю пустой, яна будзе выдалена.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: No modules are available to uninstall.
be: Няма модуляў для выдалення.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэтая тэма патрабуе PHP версіі @php_required і несумяшчальна з версіяй PHP !php_version.

en: Last checked: @time ago
be: Апошняя праверка: @time таму

en: Last checked: never
be: Апошняя праверка: ніколі

en: Includes: %includes
be: Уключае: %includes

en: Disabled modules
be: Адключаныя модулі

en: Disabled themes
be: Адключаныя тэмы

en: No new posts
be: Няма новых паведамленняў

en: Sticky topic
be: Важная тэма

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: width @width
be: шырыня @width

en: height @height
be: вышыня @height

en: upscaling allowed
be: масштабаванне дазволена

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
be: выпадковы параметр паміж -@degrees&deg і @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
be: Гэтыя дазволы адпавядаюць ролі "зарэгістраваны карыстальнік".

en: Submitted by !username on !datetime
be: Апублікавана !username у !datetime

en: Other blocks
be: Іншыя блокі

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: An AJAX HTTP error occurred.
be: AJAX HTTP памылка выканання.

en: HTTP Result Code: !status
be: HTTP выніковы код: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
be: AJAX HTTP запыт прыпыніўся небяспечна.

en: Debugging information follows.
be: Адладачная інфармацыя ніжэй.

en: Path: !uri
be: Шлях: !uri

en: StatusText: !statusText
be: Тэкст стану: !statusText

en: ResponseText: !responseText
be: Тэкст адказу: !responseText

en: ReadyState: !readyState
be: Стан гатоўнасці: !readyState

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
be: <a href="@login">Увайсці</a> ці <a href="@register">зарэгістравацца</a> для пакідання каментароў.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
be: <a href="@login">Увайсці</a> для пакідання каментароў

en: Customize dashboard
be: Наладзіць панэль інструментаў

en: Hide summary
be: Схаваць падсумаванне

en: Edit summary
be: Рэдагаваць падсумаванне

en: Files must be less than !size.
be: Файл павінен быць менш чым !size.

en: Allowed file types: !extensions.
be: Дазволеныя тыпы файлаў: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
be: Малюнкі павінны быць размерам дакладна ў  !size пікселяў.

en: Images must be between !min and !max pixels.
be: Малюнкі павінны быць памерам ад !min да !max пікселяў.

en: Images must be larger than !min pixels.
be: Малюнкі павінны быць большыя чым !min пікселяў.

en: Images must be smaller than !max pixels.
be: Малюнкі павінны быць меньшыя чым !max пікселяў.

en: More information about text formats
be: Больш інфармацыі аб фарматах тэксту

en: By !author @time ago
be: !author @time таму

en: Style name
be: Назва стылю

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
be: У дадзены час не існуе ніякіх стыляў. <a href="!url">Дадаць новы</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
be: У дадзены час у гэтым стылі няма ніякіх эфектаў. Дадаць яго, абраўшы параметр унізе.

en: view actual size
be: Прагляд бягучага памеру

en: Sample original image
be: Прыклад сапраўднай выявы

en: Sample modified image
be: Прыклад змененай выявы

en: Detection method
be: Метад вызначэння

en: Date type
be: Фармат даты

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
be: Вы пакуль што  не стварылі ніводнага тыпу змесціва. Перайдзіце  на a href="@create-content">Старонку стварэння змесціва </a>, каб дадаць новы тып змесціва.

en: @title dialog
be: @title дыялог

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
be: Гэта версія не сумяшчальная з  Drupal !core_version і павінна быць перамешчана.

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
be: Распрацавана на <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
be: Няма ні аднаго слоўніка. <a href="@link"> Дадаць слоўнік</a>.

en: Includes:
be: Уключае:

en: Enabled: %includes
be: Уключана: %includes

en: Disabled: %disabled
be: Адключана: %disabled

en: Depends on: !basethemes
be: Залежыць ад: !basethemes

en: Required by: %subthemes
be: Патрабуецца для: %subthemes

en: Show more content
be: Паказаць больш змесціва

en: Collapse
be: Згарнуць

en: @name <em>(locked)</em>
be: @name <em>(зачынена)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
be: Абраны файл %filename ня можа быць загружаны. Дазволены файлы толькі з наступнымі пашырэннямі: %extensions.

en: Close overlay
be: Закрыць перакрываючы слой

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
be: Перацягнуць і кінуць гэтыя блокі ў калонках ніжэй. Змены аўтаматычна захоўваюцца. Больш опцый  даступна на <a href="@dashboard-url">старонцы канфігурацыі</a>.

en: - Select a value -
be: - Выберыце значэнне -

en: Undefined language (@langcode)
be: Невызначаная мова (@langcode)

en: Text Formats
be: Тэкставыя Фарматы

en: Hot topic, new comments
be: Гарачая тэма, новыя каментары

en: Hot topic
be: Гарачая тэма

en: Normal topic
be: Звычайная тэма

en: Closed topic
be: Зачыненая тэма

en: Add other blocks
be: Дадаць іншыя блокі

en: Options for the administrative overlay
be: Параметры для адміністрацыйнага перакрываючага слоя

en: Autocomplete popup
be: Аўтаматычная popup падказка

en: Searching for matches...
be: Пошук супадзенняў...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
be[0]: Каб выдаліць модуль @module, трэба спачатку выдаліць модуль: @required_modules
be[1]: Каб выдаліць модуль @module, трэба спачатку выдаліць модулі: @required_modules

en: Hide shortcuts
be: Схаваць хуткі выклік

en: (Machine name: @type)
be: (Імя машыны: @type)

en: Enable !title
be: Уключыць !title

en: Set !title as default
be: Зрабіць !title стандартным

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
be: Няма даступных цэтлікаў.<a href="@link">Дадаць цэтлік</a>.
