TWBS (7.x-3.0-unstable3) - en to gu translation catalogue (108 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Next
gu: આગળ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: More
gu: વધુ

en: not verified
gu: ચકાસાયેલ નથી

en: new
gu: નવું

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: view
gu: જુઓ

en: Release notes
gu: પ્રકાશન નોંધ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: never
gu: ક્યારેય નહિ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: read more
gu: વધુ વાંચો

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Error
gu: ભુલ

en: Check manually
gu: જાતે તપાસો

en: Up to date
gu: અધતિત

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Location
gu: સ્થાન

en: Vocabulary name
gu: શબ્દભંડોળ નુ નામ

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: active
gu: સક્રિય

en: URL:
gu: યુઆરએલ:

en: This field is required.
gu: આ ક્ષેત્ર જરૂરી છે.

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Add new comment
gu: નવી ટિપ્પણી ઉમેરો

en: Uninstall
gu: દૂર કરો

en: Operation
gu: કાર્યો

en: @time ago
gu: @time પહેલા

en: Search results
gu: પરિણામો શોધો

en: Topics
gu: વિષયો

en: Today
gu: આજે

en: Jan
gu: જાન્યુ

en: Choice
gu: પસંદગી

en: New comments
gu: નવી ટિપ્પણીઓ

en: Please wait...
gu: કૃપા કરીને રાહ જુઓ...

en: English name
gu: અંગ્રેજી નામ

en: Permission
gu: પરવાનગી

en: « first
gu: પ્રથમ

en: No comments available.
gu: કોઈ ટિપ્પણીઓ ઉપલબ્ધ નથી.

en: Revoked!
gu: રદ કરાયું!

en: Skip to main content
gu: મુખ્ય વિષયવસ્તુ પર જાઓ

en: Hide descriptions
gu: વર્ણનો છુપાવો

en: New posts
gu: નવી પોસ્ટ્સ

en: Effect
gu: અસર

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: original
gu: મૂળ

en: done
gu: પૂર્ણ

en: Drupal core
gu: દ્રુપલ મુખ્ય

en: No blocks in this region
gu: આ ક્ષેત્ર મા કોઈ વિભાગો નથી

en: Total votes: @votes
gu: કુલ મતોઃ @votes

en: No new posts
gu: કોઈ નવી પોસ્ટ્સ નથી

en: (active tab)
gu: (સક્રિય ટૅબ)

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો

en: Style name
gu: શૈલીનુ નામ

en: Sample original image
gu: મૂળ ચિત્ર નમૂનો

en: Sample modified image
gu: સંપાદિત ચિત્ર નમૂનો

en: No book content available.
gu: કોઈ પુસ્તક સામગ્રી ઉપલબ્ધ નથી.
