TWBS (7.x-3.0-unstable3) - en to mr translation catalogue (113 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Pages
mr: पाने

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: not verified
mr: verified= न पडताळणी केलेला

en: new
mr: नवीन

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Download
mr: डाउनलोड

en: view
mr: दाखवा

en: File information
mr: फाईल ची माहिती

en: Release notes
mr: प्रकाशन टिपा

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: up
mr: वर

en: Go to parent page
mr: वऱच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Format
mr: रचना

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: never
mr: कधीच नाही

en: Updated
mr: सुधारित

en: read more
mr: अधिक वाचा

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Last post
mr: शेवटचे प्रकाशन

en: Block
mr: भाग

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Location
mr: स्थळ

en: Thu
mr: गुरुवार

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Forum
mr: चर्चा

en: Add new comment
mr: नवी प्रतिक्रिया द्या

en: Referrer
mr: शिफारसदार

en: 1 vote | @count votes
mr[0]: 1 vote
mr[1]: @count मत

en: 1 new | @count new
mr[0]: १ नवीन
mr[1]: @count नवीन

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: View user profile.
mr: सदस्याबद्दल माहिती पहा

en: @time ago
mr: @time पुर्वी

en: Search results
mr: शोध परिणाम

en: Your search yielded no results
mr: तुमच्या शोधातून कसलेच निष्पण्ण झाले नाही.

en: Topics
mr: विषय

en: Feb
mr: फेब्रुवारी

en: Mar
mr: मार्च

en: Apr
mr: एप्रिल

en: Jun
mr: जून

en: Jul
mr: जुलै

en: Aug
mr: ऑगस्ट

en: Sep
mr: सप्टेंबर

en: Oct
mr: ऑक्टोबर

en: Nov
mr: नवेंबर

en: Dec
mr: डिसेंबर

en: Posts
mr: प्रकाशन

en: Choice
mr: पर्याय

en: This topic has been moved
mr: हा विषय येथुन हलवण्यात आलेला आहे.

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Go to page @number
mr: @number या पानावर जा

en: English name
mr: इंग्रजी नाव

en: @user's picture
mr: @userचे चित्र

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: No comments available.
mr: टिप्पणी उपलब्ध नाही

en: edit role
mr: प्रवेशमर्यादा संच संपादन

en: Direction
mr: दिशा

en: Help topics
mr: मदतीचे विषय

en: Vote count
mr: मतांची संख्या

en: Search form
mr: शोध
