TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to ca translation catalogue (285 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Next
ca: Següent

en: Pages
ca: Pàgines

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: not verified
ca: no verificat

en: new
ca: nou

en: Download
ca: Baixa

en: view
ca: mostra

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: Release notes
ca: Notes de versió

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Test
ca: Prova

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Parent
ca: Pare

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: up
ca: amunt

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Default
ca: Per defecte

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Modules
ca: Mòduls

en: Region
ca: Regió

en: Display
ca: Visualització

en: never
ca: mai

en: Updated
ca: Actualitzat

en: read more
ca: llegeix més

en: no screenshot
ca: sense captura

en: Attachment
ca: Adjunt

en: n/a
ca: n/d

en: User
ca: Usuari

en: Done
ca: Fet

en: Last post
ca: Darrer article

en: Block
ca: Bloc

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Location
ca: Localització

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Severity
ca: Severitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Warning
ca: Avís

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: Categorize
ca: Categoritza

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: %ago ago
ca: fa %age

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Prev
ca: Ant.

en: Code
ca: Codi

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: Forum
ca: Fòrum

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Referrer
ca: Referència

en: 1 vote | @count votes
ca[0]: 1 vot
ca[1]: @count vots

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Order
ca: Ordre

en: Operation
ca: Operació

en: 1 new | @count new
ca[0]: 1 nou
ca[1]: @count nous

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: published
ca: publicat

en: @time ago
ca: fa @time

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Topics
ca: Temes

en: Today
ca: Avui

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Posts
ca: Articles

en: Empty
ca: Buit

en: Choice
ca: Opció

en: Su
ca: Dg.

en: Mo
ca: Dl.

en: Tu
ca: Dt.

en: We
ca: Dc.

en: Th
ca: Dj.

en: Fr
ca: Dv.

en: Sa
ca: Ds.

en: revert
ca: reverteix

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: New
ca: Nou

en: Themes
ca: Temes

en: not published
ca: no publicat

en: You are here
ca: Esteu aquí

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: English name
ca: Nom en anglès

en: Native name
ca: Nom natiu

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Permission
ca: Permís

en: Show descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: @user's picture
ca: imatge de @user

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: More help
ca: Més ajuda

en: Preview trimmed version
ca: Previsualitza la versió reduïda

en: Preview full version
ca: Previsualitza la versió sencera

en: Expand
ca: Expandeix

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Loading
ca: Carregant

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
ca: @site_name - canals afegits a la categoria @title

en: @site_name - aggregated feeds
ca: @site_name - canals afegits

en: @site_name aggregator
ca: @site_name agregador

en: !title feed
ca: Canal !title

en: Revoked!
ca: Revocat!

en: Security update required!
ca: Actualització de seguretat necessària!

en: Not supported!
ca: No suportat!

en: Recommended version:
ca: Versió recomanada:

en: Security update:
ca: Actualització de seguretat:

en: Latest version:
ca: Última versió:

en: Development version:
ca: Versió de desenvolupament:

en: Also available:
ca: També disponible:

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Expand layout to include descriptions.
ca: Expandeix el format per a incloure-hi descripcions.

en: Hide descriptions
ca: Oculta les descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
ca: Comprimeix el format per a amagar les descripcions.

en: New posts
ca: Nous articles

en: mm/dd/yy
ca: mm/dd/aa

en: Effect
ca: Efecte

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: edit permissions
ca: edita permisos

en: done
ca: fet

en: edit role
ca: edita un rol

en: Direction
ca: Direcció

en: Drupal core
ca: Nucli del Drupal

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Help topics
ca: Temes d'ajuda

en: Help is available on the following items:
ca: L'ajuda està disponible en els següents temes:

en: No tests to display.
ca: No hi ha proves a mostrar.

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: No blocks in this region
ca: Cap bloc en aquesta regió

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ca: La versió retallada dels vostres enviaments mostra quin aspecte tenen aquests quan es promouen a la pàgina principal o quan s'exporten per a sindicació. <span class="no-js"> Podeu inserir el delimitador "&amp;lt;!--break--&amp;gt;;" (sense les cometes) per ajustar el punt de tall de l'enviament.</span>

en: Total votes: @votes
ca: Vots totals: @votes

en: Vote count
ca: Recompte de vots

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
ca: No hi ha camps en aquesta categoria. Si continua buida en desar-la, s'esborrarà.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest tema requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: Disabled modules
ca: Mòduls inhabilitats

en: Disabled themes
ca: Temes inhabilitats

en: No new posts
ca: No hi ha articles nous

en: Sticky topic
ca: Tema estàtic

en: Show shortcuts
ca: Mostra els accessos directes

en: width @width
ca: amplada @width

en: height @height
ca: alçada @height

en: upscaling allowed
ca: permet el sobreescalat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ca: aleatori entre -@degrees&deg i @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ca: Aquest permís s'hereta del rol d'usuari autentificat.

en: Submitted by !username on !datetime
ca: Enviat per !username el !datetime

en: Other blocks
ca: Altres blocs

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Status message
ca: Missatge d'estat

en: An AJAX HTTP error occurred.
ca: Hi ha hagut un error HTTP d'AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
ca: Codi de resultat HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
ca: Una petició HTTP d'AJAX ha acabat de forma anormal.

en: Debugging information follows.
ca: A continuació hi ha informació de depuració.

en: Path: !uri
ca: Camí: !uri

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> o <a href="@register">registreu-vos</a> per a enviar comentaris

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per a enviar comentaris

en: Customize dashboard
ca: Personalitza el tauler

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: Files must be less than !size.
ca: Els fitxers han de ser de menys de !size.

en: Allowed file types: !extensions.
ca: Tipus de fitxers permesos: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de !size píxels.

en: Images must be between !min and !max pixels.
ca: Les imatges han de ser d'entre !min i !max píxels.

en: Images must be larger than !min pixels.
ca: Les imatges han de ser de més de !min píxels.

en: Images must be smaller than !max pixels.
ca: Les imatges han de ser de menys de !max píxels.

en: More information about text formats
ca: Més informació sobre els formats de text

en: By !author @time ago
ca: Per !author fa @time

en: Style name
ca: Nom de l'estil

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
ca: Actualment no hi ha cap estil. <a href="!url">Afegiu-ne un</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ca: Actualment no hi ha efectes en aquest estil. Afegiu-ne un seleccionant una opció de sota.

en: view actual size
ca: veure en mida real

en: Sample original image
ca: Imatge original d'exemple

en: Sample modified image
ca: Imatge modificada d'exemple

en: Detection method
ca: Mètode de detecció

en: Date type
ca: Tipus de data

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: No heu creat encara cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create-content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir-ne un de nou.

en: @title dialog
ca: Quadre de @title

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
ca: Aquesta versió no és compatible amb el Drupal !core_version i cal que sigui substituïda.

en: Requires: !module-list
ca: Requereix: !module-list

en: Required by: !module-list
ca: Requerit per: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
ca: Funciona amb el <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ca: No hi ha vocabularis disponibles. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Enabled: %includes
ca: Habilitat: %includes

en: Disabled: %disabled
ca: Inhabilitat: %disabled

en: Depends on: !basethemes
ca: Depèn de: !basethemes

en: Required by: %subthemes
ca: Requerit per: %subthemes

en: Show more content
ca: Mostra més contingut

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: @name <em>(locked)</em>
ca: @name <em>(bloquejat)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Close overlay
ca: Tanca la capa

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
ca: Arrossegueu-i-deixeu-anar aquests blocs a les columnes de sota. Els canvis es desaran automàticament. Hi ha més opcions disponibles a la <a href="@dashboard-url">pàgina de configuració</a>.

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: Undefined language (@langcode)
ca: Llengua no definida (@langcode)

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Hot topic, new comments
ca: Tema calent, nous comentaris

en: Hot topic
ca: Tema calent

en: Normal topic
ca: Tema normal

en: Closed topic
ca: Tema tancat

en: Add other blocks
ca: Afegeix altres blocs

en: Options for the administrative overlay
ca: Opcions per la capa d'administració

en: Autocomplete popup
ca: Autocompleció en finestra emergent

en: Searching for matches...
ca: Buscant coincidències...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
ca[0]: Per desinstal·lar @module, cal desinstal·lar primer el següent mòdul: @required_modules
ca[1]: Per desinstal·lar @module, cal desinstal·lar primer els següents mòduls: @required_modules

en: Hide shortcuts
ca: Amaga els accessos directes

en: (Machine name: @type)
ca: (Nom màquina: @type)

en: Enable !title
ca: Habilita !title

en: Set !title as default
ca: Marca !title com a predeterminat

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
ca: No hi ha accessos directes disponibles. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: Subscribe to !feed-title
ca: Subscriure a !feed-title

en: No book content available.
ca: No hi ha contingut de llibres disponible.
