TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to el translation catalogue (295 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Next
el: Επόμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: not verified
el: χωρίς επαλήθευση

en: new
el: νέο

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: view
el: προβολή

en: File information
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Format
el: Μορφή

en: Modules
el: Μονάδες

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: never
el: ποτέ

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: no screenshot
el: δεν υπάρχει δείγμα εικόνας

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: n/a
el: δ/υ

en: User
el: Χρήστης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Done
el: Έγινε

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Block
el: Μπλοκ

en: Check manually
el: Χειροκίνητος έλεγχος

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: active
el: ενεργός

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: Categorize
el: Κατηγοριοποίηση

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: %ago ago
el: πριν από %ago

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Prev
el: Προηγ

en: Code
el: Κωδικός

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρί

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πέμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σάβ

en: Sun
el: Κυρ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: 1 vote | @count votes
el[0]: 1 ψήφος
el[1]: @count ψήφοι

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Order
el: Σειρά

en: Operation
el: Λειτουργία

en: 1 new | @count new
el[0]: 1 νέο
el[1]: @count νέα

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: published
el: δημοσιευμένο

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Topics
el: Θέματα

en: Today
el: Σήμερα

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: Jun
el: Ιουν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Empty
el: Κενό

en: Choice
el: Επιλογή

en: Su
el: Κυ

en: Mo
el: Δε

en: Tu
el: Τρ

en: We
el: Τε

en: Th
el: Πε

en: Fr
el: Πα

en: Sa
el: Σα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: revert
el: επαναφορά

en: No forums defined
el: Δεν έχει οριστεί κανένα φόρουμ

en: This topic has been moved
el: Αυτό το θέμα έχει μετακινηθεί

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: English name
el: Όνομα στην Αγγλική

en: Native name
el: Εγγενές όνομα

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Permission
el: Άδεια

en: Show descriptions
el: Εμφάνιση περιγραφών

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: More help
el: Περισσότερη βοήθεια

en: Preview trimmed version
el: Δοκιμή εμφάνισης της περικομμένης μορφής

en: Preview full version
el: Δοκιμή εμφάνισης της πλήρους μορφής

en: Expand
el: Επέκταση

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Loading
el: Φόρτωση

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
el: @site_name - συλλεχθείσες ροές στην κατηγορία @title

en: @site_name - aggregated feeds
el: @site_name - συλλεχθείσες ροές

en: @site_name aggregator
el: συλλέκτης @site_name

en: !title feed
el: Ροή !title

en: Revoked!
el: Ανακλήθηκε!

en: Security update required!
el: Απαραίτητη η ενημέρωση ασφαλείας!

en: Not supported!
el: Δεν υποστηρίζεται!

en: Recommended version:
el: Προτεινόμενη έκδοση:

en: Security update:
el: Ενημέρωση ασφαλείας:

en: Latest version:
el: Τελευταία έκδοση:

en: Development version:
el: Έκδοση υπό ανάπτυξη:

en: Also available:
el: Επίσης διαθέσιμα:

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Factor
el: Συντελεστής

en: Expand layout to include descriptions.
el: Επέκταση της διάταξης για τη συμπερίληψη των περιγραφών.

en: Hide descriptions
el: Απόκρυψη περιγραφών

en: Compress layout by hiding descriptions.
el: Συμπύκνωση της διάταξης με την απόκρυψη των περιγραφών.

en: New posts
el: Νέα μηνύματα

en: mm/dd/yy
el: ΜΜ/ΗΗ/ΕΕ

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: edit permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων

en: original
el: πρωτότυπο

en: done
el: έγινε

en: edit role
el: επεξεργασία ρόλου

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Help topics
el: Κείμενα βοήθειας

en: Help is available on the following items:
el: Υπάρχει διαθέσιμη βοήθεια για τα παρακάτω θέματα:

en: No tests to display.
el: Δεν υπάρχουν τεστ προς εμφάνιση.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Not in menu
el: Όχι σε μενού

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
el: Η περικομμένη έκδοση της δημοσίευσής σας δείχνει πως εμφανίζεται όταν προβιβάζεται στην κεντρική σελίδα ή εξάγεται για συλλογή. <span class="no-js"> Μπορείτε να εισάγετε το διαχωριστή "&lt;!--break--&gt;" (χωρίς τα εισαγωγικά) για να ορίσετε με ακρίβεια σε ποιο σημείο η δημοσίευσή σας θα χωριστεί.</span>

en: Total votes: @votes
el: Σύνολο ψήφων: @votes

en: Vote count
el: Σύνολο ψήφων

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
el: Δεν υπάρχουν πεδία σε αυτή την κατηγορία. Αν αυτή η κατηγορία παραμείνει κενή κατά την αποθήκευση, θα διαγραφεί.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: No modules are available to uninstall.
el: Καμία μονάδα δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
el: Αυτή η θεματική παραλλαγή απαιτεί έκδοση PHP @php_required και είναι ασύμβατη με την έκδοση PHP !php_version.

en: Last checked: @time ago
el: Τελευταίος έλεγχος: πριν @time

en: Last checked: never
el: Τελευταίος έλεγχος: ποτέ

en: Includes: %includes
el: Περιλαμβάνει: %includes

en: Disabled modules
el: Απενεργοποιημένες μονάδες

en: Disabled themes
el: Απενεργοποιημένες θεματικές παραλλαγές

en: No new posts
el: Χωρίς νέα μηνύματα

en: Sticky topic
el: Καρφιτσωμένο θέμα

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: width @width
el: πλάτος @width

en: height @height
el: ύψος @height

en: upscaling allowed
el: επιτρέπεται υπέρ-κλιμάκωση

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
el: τυχαία ανάμεσα -@degrees&deg και @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
el: Αυτή η άδεια κληρονομήθηκε από τον ρόλο πιστοποιημένος χρήστης.

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Other blocks
el: Άλλα μπλοκ

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: An AJAX HTTP error occurred.
el: Παρουσιάστηκε AJAX HTTP σφάλμα.

en: HTTP Result Code: !status
el: Κωδικός αποτελέσματος HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
el: Μια AJAX HTTP αίτηση δεν περατώθηκε φυσιολογικά.

en: Debugging information follows.
el: Ακολουθούν πληροφορίες αποσφαλμάτωσης.

en: Path: !uri
el: Διαδρομή: !uri

en: StatusText: !statusText
el: Κείμενο Κατάστασης: !statusText

en: ResponseText: !responseText
el: Κείμενο Απόκρισης: !responseText

en: ReadyState: !readyState
el: Κατάσταση Έτοιμο: !readyState

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
el: <a href="@login">Εισέλθετε στο σύστημα</a> ή <a href="@register">εγγραφείτε</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
el: <a href="@login">Συνδεθείτε</a> για να υποβάλετε σχόλια

en: Customize dashboard
el: Προσαρμογή του πίνακα εργαλείων

en: Hide summary
el: Απόκρυψη περίληψης

en: Edit summary
el: Επεξεργασία περίληψης

en: Files must be less than !size.
el: Τα αρχεία πρέπει να είναι μικρότερα από !size.

en: Allowed file types: !extensions.
el: Επιτρεπτές επεκτάσεις αρχείων: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι ακριβώς !size εικονοστοιχεία.

en: Images must be between !min and !max pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεταξύ !min και !max εικονοστοιχεία.

en: Images must be larger than !min pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από !min εικονοστοιχεία.

en: Images must be smaller than !max pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μικρότερες από !max εικονοστοιχεία.

en: More information about text formats
el: Περισσότερες πληροφορίες για τις επιλογές μορφοποίησης

en: By !author @time ago
el: Από !author πριν @time

en: Style name
el: Όνομα στυλ

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
el: Δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή στυλ. <a href="!url">Προσθέστε ένα νέο</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
el: Δεν υπάρχουν εφέ για αυτό το στυλ. Προσθέστε ένα, επιλέγοντας από την αναδυόμενη λίστα παρακάτω.

en: view actual size
el: δες το πραγματικό μέγεθος

en: Sample original image
el: Δείγμα αρχικής εικόνας

en: Sample modified image
el: Δείγμα τροποποιημένης εικόνας

en: Detection method
el: Μέθοδος ανίχνευσης

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμη τύπους ύλης. Πηγαίνετε στη <a href="@create-content">Σελίδα δημιουργίας τύπων ύλης</a> για να προσθέσετε ένα νέο τύπο ύλης.

en: @title dialog
el: Παράθυρο διαλόγου @title

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
el: Αυτή η έκδοση δεν είναι συμβατή με την έκδοση !core_version του  Drupal και θα πρέπει να αντικατασταθεί.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
el: Βασισμένο στο <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
el: Δεν υπάρχουν λεξιλόγια διαθέσιμα. <a href="@link">Προσθήκη λεξιλογίου</a>.

en: Includes:
el: Περιλαμβάνει:

en: Enabled: %includes
el: Ενεργοποιημένο: %includes

en: Disabled: %disabled
el: Απενεργοποιημένη: %disabled

en: Depends on: !basethemes
el: Εξαρτάται από: !basethemes

en: Required by: %subthemes
el: Απαιτείται από: %subthemes

en: Show more content
el: Περισσότερο περιεχόμενο

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: @name <em>(locked)</em>
el: @name <em>(κλειδωμένο)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %filename δεν μπόρεσε να απεσταλλεί. Μόνο αρχεία από τους παρακάτω τύπους αρχείων επιτρέπονται: %extensions.

en: Close overlay
el: Κλείσιμο της υπέρθεσης

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
el: Σύρετε και αφήστε αυτά τα μπλοκ στις παρακάτω στήλες. Οι αλλαγές αποθηκεύονται αυτόματα. Περισσότερες επιλογές είναι διαθέσιμες στη <a href="@dashboard-url">σελίδα παραμετροποίησης</a>.

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Undefined language (@langcode)
el: Μη καθορισμένη γλώσσα (@langcode)

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Hot topic, new comments
el: Καυτό θέμα, νέα μηνύματα

en: Hot topic
el: Καυτό θέμα

en: Normal topic
el: Κανονικό θέμα

en: Closed topic
el: Κλειδωμένο θέμα

en: Add other blocks
el: Προσθήκη άλλων μπλοκ

en: Options for the administrative overlay
el: Επιλογές της υπέρθεσης διαχείρισης

en: Autocomplete popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο αυτόματης συμπλήρωσης

en: Searching for matches...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
el[0]: Για να απεγκατασταθεί το @module, η παρακάτω μονάδα πρέπει πρώτα να απεγκατασταθεί: @required_modules
el[1]: Για να απεγκατασταθεί το @module, οι παρακάτω μονάδες πρέπει πρώτα να απεγκατασταθούν: @required_modules

en: Hide shortcuts
el: Απόκρυψη των συντομεύσεων

en: (Machine name: @type)
el: (Όνομα μηχανής: @type)

en: Enable !title
el: Ενεργοποίηση !title

en: Set !title as default
el: Ορισμός του !title ως προεπιλογή

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες συντομεύσεις. <a href="@link">Προσθέστε μια συντόμευση</a>.

en: Subscribe to !feed-title
el: Εγγραφή στο !feed-title

en: No book content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο περιεχόμενο βιβλίου.
