TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to fi translation catalogue (291 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: Pages
fi: Sivut

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: More
fi: Lisää

en: not verified
fi: ei varmistettu

en: new
fi: uudet

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: File information
fi: Tiedoston tiedot

en: Release notes
fi: Julkaisutiedote

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: up
fi: ylös

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Default
fi: Oletus

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Format
fi: Muoto

en: Modules
fi: Moduulit

en: Region
fi: Alue

en: Display
fi: Näyttö

en: never
fi: ei koskaan

en: Updated
fi: Päivitetty

en: read more
fi: lue lisää

en: no screenshot
fi: ei kuvaa

en: Attachment
fi: Liite

en: n/a
fi: ei mitään

en: User
fi: Käyttäjä

en: Error
fi: Virhe

en: Done
fi: Tehty

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Check manually
fi: Tarkista käsin

en: Up to date
fi: Ajantasainen

en: Update available
fi: Päivitys saatavilla

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Location
fi: Sijainti

en: Vocabulary name
fi: Sanaston nimi

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Warning
fi: Varoitus

en: active
fi: aktiivinen

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Categorize
fi: Luokittele

en: Updated:
fi: Syötteen kokonainen osoite.

en: %ago ago
fi: %ago sitten

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: Prev
fi: Edellinen

en: Code
fi: Koodi

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Forum
fi: Foorumi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: 1 vote | @count votes
fi[0]: 1 ääni
fi[1]: @count ääntä

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Order
fi: Järjestys

en: Operation
fi: Toimenpide

en: 1 new | @count new
fi[0]: 1 uusi
fi[1]: @count uutta

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: published
fi: julkaistu

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Topics
fi: Aiheet

en: Today
fi: Tänään

en: Jan
fi: Tam

en: Feb
fi: Hel

en: Mar
fi: Maa

en: Apr
fi: Huh

en: Jun
fi: Kes

en: Jul
fi: Hei

en: Aug
fi: Elo

en: Sep
fi: Syy

en: Oct
fi: Lok

en: Nov
fi: Mar

en: Dec
fi: Jou

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Choice
fi: Vaihtoehto

en: Mo
fi: Ma

en: Tu
fi: Ti

en: We
fi: Ke

en: Th
fi: To

en: Fr
fi: Pe

en: Sa
fi: La

en: Info
fi: Tieto

en: revert
fi: palauta

en: No forums defined
fi: Yhtään foorumia ei ole määritelty.

en: This topic has been moved
fi: Tämä keskustelu on siirretty

en: New comments
fi: Uudet kommentit

en: New
fi: Uusi

en: Themes
fi: Teemat

en: not published
fi: ei julkaistu

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Please wait...
fi: Odota hetki...

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: English name
fi: Englanninkielinen nimi

en: Native name
fi: Alkuperäinen nimi

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Show descriptions
fi: Näytä kuvaukset

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: More help
fi: Lisää apua

en: Preview trimmed version
fi: Esikatsele lyhennettyä versiota

en: Preview full version
fi: Esikatsele täyspitkää versiota

en: Expand
fi: Laajenna

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Loading
fi: Ladataan

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
fi: Sivustolta @site_name kerätyt syötteet, jotka kuuluvat kategoriaan @title

en: @site_name - aggregated feeds
fi: Sivustolta @site_name kerätyt syötteet

en: @site_name aggregator
fi: Sivuston @site_name syötteiden kerääjä

en: !title feed
fi: syöte !title

en: Revoked!
fi: Peruttu!

en: Security update required!
fi: Turvapäivitys vaaditaan!

en: Not supported!
fi: Ei tuettu!

en: Recommended version:
fi: Suositeltava versio:

en: Security update:
fi: Turvapäivitys:

en: Latest version:
fi: Uusin versio:

en: Development version:
fi: Kehitysversio:

en: Also available:
fi: Saatavilla myös:

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Factor
fi: Tekijä

en: Expand layout to include descriptions.
fi: Näytä väljempi ulkoasu, joka sisältää kuvaukset.

en: Hide descriptions
fi: Kätke kuvaukset

en: Compress layout by hiding descriptions.
fi: Näytä suppeampi ulkoasu, joka ei sisällä kuvauksia.

en: New posts
fi: Uutta sisältöä

en: Effect
fi: Efekti

en: Error message
fi: Virheviesti

en: edit permissions
fi: muokkaa käyttöoikeuksia

en: original
fi: alkuperäinen

en: done
fi: suoritettu

en: edit role
fi: muokkaa roolia

en: Direction
fi: Suunta

en: Drupal core
fi: Drupalin ydin

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Help topics
fi: Ohjeet

en: Help is available on the following items:
fi: Ohjeita löytyy seuraavista aiheista:

en: No tests to display.
fi: Ei näytettäviä testejä.

en: No fields available.
fi: Yhtään kenttää ei ole saatavilla.

en: Not in menu
fi: Ei valikossa

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
fi: Kirjoituksen lyhennettyä versiota käytetään mm. etusivulla ja RSS-syötteissä. Voit merkitä kirjoitukseen erottimen "&lt;!--break--&gt;" (ilman lainausmerkkejä), jolloin se katkaistaan siitä kohtaa.

en: Total votes: @votes
fi: Ääniä yhteensä: @votes

en: Vote count
fi: Äänten määrä

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
fi: Tässä ryhmässä ei ole kenttiä. Jos ryhmä on tallennettaessa yhä tyhjä, se poistetaan.

en: Search form
fi: Hakulomake

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fi: Tämä teema vaatii PHP:stä version @php_required, eikä se toimi version !php_version kanssa.

en: Last checked: @time ago
fi: Tarkistettu viimeksi @time sitten

en: Last checked: never
fi: Ei tarkistettu koskaan

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: Disabled modules
fi: Käytöstä poistetut moduulit

en: Disabled themes
fi: Käytöstä poistetut teemat

en: No new posts
fi: Ei uutta sisältöä

en: Sticky topic
fi: Kiinteä aihe

en: Show shortcuts
fi: Näytä oikopolut

en: width @width
fi: leveys @width

en: height @height
fi: korkeus @height

en: upscaling allowed
fi: ylöspäin skaalaus sallittu

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
fi: satunnainen välillä -@degrees&deg ja @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fi: Oikeus on periytetty käyttäjäroolista "autentikoitu käyttäjä".

en: Submitted by !username on !datetime
fi: Lähettänyt !datetime käyttäjä !username

en: Other blocks
fi: Muut lohkot

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: An AJAX HTTP error occurred.
fi: Tapahtui AJAX HTTP virhe.

en: HTTP Result Code: !status
fi: HTTP koodi: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
fi: AJAX-HTTP-pyyntö keskeytyi odottamatta.

en: Debugging information follows.
fi: Seuraavassa virhetiedot.

en: Path: !uri
fi: Polku: !uri

en: StatusText: !statusText
fi: Tilanneteksti: !statusText

en: ResponseText: !responseText
fi: Vastausteksti: !responseText

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
fi: <a href="@login">Kirjaudu</a> tai <a href="@register">rekisteröidy</a> kommentoidaksesi

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
fi: <a href="@login">Kirjaudu sisään</a> lähettääksesi kommentteja

en: Customize dashboard
fi: Mukauta työpöytää

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: Files must be less than !size.
fi: Tiedostokoon on oltava pienempi kuin !size.

en: Allowed file types: !extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
fi: Kuvien koon on oltava tarkalleen !size pikseliä.

en: Images must be between !min and !max pixels.
fi: Kuvien koon on oltava välillä !min ja !max pikseliä.

en: Images must be larger than !min pixels.
fi: Kuvien on oltava suurempia kuin !min pikseliä.

en: Images must be smaller than !max pixels.
fi: Kuvien koon on oltava pienempi kuin !max pikseliä.

en: More information about text formats
fi: Lisää tietoa tekstimuodoista

en: By !author @time ago
fi: Käyttäjä !author @time sitten

en: Style name
fi: Tyylin nimi

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
fi: Tyylejä ei ole määritettynä. <a href="!url">Lisää tyyli</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
fi: Tälle tyylille ei vielä ole määritettynä efektejä. Lisää efekti valitsemalla vaihtoehto allaolevasta listasta.

en: view actual size
fi: näytä todellinen koko

en: Sample original image
fi: Alkuperäisen kuvan kuvakaappaus

en: Sample modified image
fi: Muokatun kuvan kuvakaappaus

en: Detection method
fi: Tunnistustapa

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fi: Et ole vielä luonut sisältötyyppejä. Voit luoda sisältötyyppejä <a href="@create-content">sisältötyyppien lisäyssivulla</a>.

en: @title dialog
fi: @title dialogi

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fi: Tämä versio ei ole yhteensopiva Drupalin version !core_version kanssa ja se tulisi korvata.

en: Requires: !module-list
fi: Vaatii nämä: !module-list

en: Required by: !module-list
fi: Tätä vaativat: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
fi: Rakennettu <a href="@poweredby">Drupalilla</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fi: Sanastoja ei ole saatavilla. <a href="@link">Lisää sanasto</a>.

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Depends on: !basethemes
fi: Riippuu: !basethemes

en: Required by: %subthemes
fi: Riippuvaisuudet: %subthemes

en: Show more content
fi: Näytä lisää sisältöä

en: Collapse
fi: Pienennä

en: @name <em>(locked)</em>
fi: @name <em>(lukittu)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
fi: Tiedostoa %filename ei voida ladata. Sallitut tiedostopäätteet: %extensions.

en: Close overlay
fi: Sulje päällys

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
fi: Vedä ja pudota lohkoja allaoleviin sarakkeisiin. Muutokset tallennetaan automaattisesti. Lisävalintoja löydät <a href="@dashboard-url">asetussivulta</a>.

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Undefined language (@langcode)
fi: Määrittelemätön kieli (@langcode)

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Hot topic, new comments
fi: Kuuma aihe, uudet kommentit

en: Hot topic
fi: Kuuma aihe

en: Normal topic
fi: Normaali aihe

en: Closed topic
fi: Suljettu aihe

en: Add other blocks
fi: Lisää muita lohkoja

en: Options for the administrative overlay
fi: Ylläpidollisen päällyksen valintavaihtoehdot

en: Autocomplete popup
fi: Automaattisen täydennyksen ponnahdusikkuna

en: Searching for matches...
fi: Haetaan tuloksia...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
fi[0]: Poistaaksesi moduulin @module sinun on ensin poistettava käytöstä moduuli @required_modules
fi[1]: Poistaaksesi moduulin @module sinun on ensin poistettava käytöstä moduulit @required_modules

en: Hide shortcuts
fi: Piilota oikopolut

en: (Machine name: @type)
fi: (Koneluettava nimi: @type)

en: Enable !title
fi: Otettu käytöön !title

en: Set !title as default
fi: Aseta !title oletukseksi

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
fi: Oikopolkuja ei ole määritettyinä. <a href="@link">Lisää oikopolku</a>.

en: Subscribe to !feed-title
fi: Tilaa syöte !feed-title

en: No book content available.
fi: Kirjasisältöä ei ole tarjolla.
