TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to jv translation catalogue (268 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Pages
jv: Kācā

en: delete
jv: busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: not verified
jv: ora diverifikasi

en: new
jv: anyar

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: view
jv: tampilan

en: File information
jv: Informasi berkas

en: Release notes
jv: Cathetan rilis

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Test
jv: Ujian

en: Message
jv: Pesen

en: No log messages available.
jv: Ora ānā pesen log sing disediaknā.

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Parent
jv: Induk

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: up
jv: munggah

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Default
jv: Gawan

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Modules
jv: Modul

en: Display
jv: Tampilan

en: never
jv: ora tau

en: Updated
jv: Wis anyar

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: no screenshot
jv: ora ana screenshot

en: Attachment
jv: Sisipan

en: User
jv: Panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Done
jv: Rampung

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Block
jv: Blok

en: Check manually
jv: Ngecèk kanthi manual

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Update available
jv: Update cumawis

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Parāgā

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Location
jv: Lokasi

en: Vocabulary name
jv: Jeneng vokabulari

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Warning
jv: Weling

en: Categorize
jv: Pengkategorian

en: %ago ago
jv: %ago kepungkur

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Code
jv: Kode

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Add new comment
jv: Tambah komèntar anyar

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: 1 vote | @count votes
jv[0]: 1 pilihan
jv[1]: @count pilihan

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Order
jv: Urutan

en: Operation
jv: Operasi

en: 1 new | @count new
jv[0]: 1 anyar
jv[1]: @count anyar

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: published
jv: dipacak

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Today
jv: Dinā iki

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Posts
jv: Kiriman

en: Empty
jv: Kosong

en: Choice
jv: Pilihan

en: Su
jv: Mg

en: Mo
jv: Sn

en: Tu
jv: Sl

en: We
jv: Rb

en: Th
jv: Km

en: Fr
jv: Jm

en: Sa
jv: St

en: revert
jv: balékna

en: No forums defined
jv: Ora ānā forum sing digawé

en: This topic has been moved
jv: Topik iki uwis dipindhah

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: Themes
jv: Téma

en: not published
jv: ora dipacak

en: You are here
jv: Sampéyan nang kene

en: Please wait...
jv: Mangga dipun tunggu...

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Go to page @number
jv: Nang kaca @number

en: English name
jv: Jeneng Inggris

en: Native name
jv: Jeneng Daerah

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Show descriptions
jv: Tampilna katrangané

en: @user's picture
jv: Foto @user's

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: More help
jv: Bantual selengkapé

en: Preview trimmed version
jv: Tampilna versi sing dipotong

en: Preview full version
jv: Tampilna versi lengkap

en: Expand
jv: Kembangna

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Loading
jv: Ngemot

en: No comments available.
jv: Ora ānā komèntar sing cumawis.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
jv: @site_name - ngumpulaké pasokan nang kategori @title

en: @site_name - aggregated feeds
jv: @site_name - ngumpulaké pasokan-pasokan

en: @site_name aggregator
jv: @site_name pengepul

en: !title feed
jv: !title pasokan

en: Revoked!
jv: Dicabud!

en: Security update required!
jv: Kudu nganyari keamanan!

en: Not supported!
jv: Ora disengkuyung!

en: Recommended version:
jv: Versi sing disyarataké:

en: Security update:
jv: Update keamanan:

en: Latest version:
jv: Versi terakhir:

en: Development version:
jv: Versi pengembangan:

en: Also available:
jv: Uga cumawis:

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Factor
jv: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
jv: Megaraké tata-letak kanggo ngiséni katrangané.

en: Hide descriptions
jv: Umpetna katrangané

en: Compress layout by hiding descriptions.
jv: Tetelānā tata-letak kanggo ngumpetna katrangané.

en: New posts
jv: Kiriman anyar

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: edit permissions
jv: sunting kawenangan

en: original
jv: asli

en: done
jv: rampung

en: edit role
jv: nyunting paraga

en: Direction
jv: Arah

en: Drupal core
jv: Inti Drupal

en: Warning message
jv: Welingan

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Help topics
jv: Topik pitulungan

en: Help is available on the following items:
jv: Pitulungan uwis cumawis nang item-item iki:

en: No tests to display.
jv: Ora ānā pengujian sing ditampilaké .

en: No fields available.
jv: Ora ānā field sing cumawis.

en: Not in menu
jv: Ora kalebu menu

en: No blocks in this region
jv: Ora ānā blok nang region iki

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
jv: Versi irisan saka tulisan Sampéyan nudhuhaké kaya apa tulisan Sampéyan nalika dipromosikna nang kaca utama utawa nalika diekspor kanggo sindikasi.<span class="no-js"> Sampéyan bisa nyisipaké kode watesan "&lt;!--break--&gt;" (tanpa tandha petik) kanggo ngapiki nalika tulisan Sampéyan dipisah.</span>

en: Total votes: @votes
jv: Total pilihan: @votes

en: Vote count
jv: Jumlah pilihan

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
jv: Ora ana field nang kategori iki. Yén kategori iki tetep kosong nalika disimpen, iki arep dibuwang.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: No modules are available to uninstall.
jv: Ora ānā modul cumawis sing bisa dicopot.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
jv: Tema iki mbutuhaké PHP versi @php_required lan sing saiki ora cocok karo PHP versi !php_version.

en: Last checked: @time ago
jv: Terakhir dipriksā: @time kepungkur

en: Last checked: never
jv: Terakhir dipriksā: ora tau

en: Disabled modules
jv: Modul-modul ora aktif

en: Disabled themes
jv: Téma-téma ora aktif

en: No new posts
jv: Ora ānā kiriman anyar

en: Sticky topic
jv: Topic pucuk

en: Show shortcuts
jv: Tudhuhna sidhatané

en: width @width
jv: ambané @width

en: height @height
jv: dhuwure @height

en: upscaling allowed
jv: oléh digedhéaké

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
jv: ngacak antarané -@degrees&deg lan @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
jv: Kawenangan iki turunan sākā parāgā panganggo kedaftar.

en: Submitted by !username on !datetime
jv: Dikirim !username ing !datetime

en: Other blocks
jv: Blok liyané

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Status message
jv: Status pesen

en: An AJAX HTTP error occurred.
jv: Nemokaké kaluputan AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
jv: HTTP ngasilaké Kode: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
jv: Panjalukan HTTP AJAX dimandhegi ora normal.

en: Debugging information follows.
jv: Métani informasi.

en: StatusText: !statusText
jv: StatusTeks: !statusText

en: ResponseText: !responseText
jv: ResponseTeks: !responseText

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
jv: <a href="@login">Login</a> utawa <a href="@register">Ndaftar</a> kanggo komèntar

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
jv: <a href="@login">Login</a> kanggo komèntar

en: Customize dashboard
jv: Ngatur dasbor

en: Hide summary
jv: Umpetna rangkuman

en: Edit summary
jv: Sunting rangkuman

en: Files must be less than !size.
jv: Berkas kudu kurang saka !size.

en: Allowed file types: !extensions.
jv: Tipe berkas sing diidinaké: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
jv: Gambar kudu pas ukuran !size piksel.

en: Images must be between !min and !max pixels.
jv: Gambar ukurané kudu wetara !min lan !max piksel.

en: Images must be larger than !min pixels.
jv: Gambar ukurané kudu luwih gedhé saka !min piksel.

en: Images must be smaller than !max pixels.
jv: Gambar ukurané kudu luwih cilik saka !max piksel.

en: More information about text formats
jv: Informasi saklengkape ngenani format teks

en: By !author @time ago
jv: Nang !author @time kepungkur

en: Style name
jv: Jeneng gagrag

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
jv: Saiki ora ana gagrag. <a href="!url">Tambahi sing anyar</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
jv: Saiki ora ānā efek nang njerone gagrag. TAmbah salah siji kanthi milih opsi nang ngisor iki.

en: view actual size
jv: tonton ukuran asline

en: Sample original image
jv: Conto gambar asli

en: Sample modified image
jv: Conto gambar owahan

en: Detection method
jv: Metode detèksi

en: Date type
jv: Tipe data

en: @title dialog
jv: Dialog @title

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
jv: Versi iki ora cocog karo Drupal !core_version lan kudu diganti.

en: Requires: !module-list
jv: Mbutuhaké: !module-list

en: Required by: !module-list
jv: Dibutuhaké déning: !module-list

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
jv: Digawé karo <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
jv: Ora ana vokabulari sing cumawis. <a href="@link">Tambah vokabulari</a>.

en: Includes:
jv: Kalebu:

en: Enabled: %includes
jv: Urip: %include

en: Disabled: %disabled
jv: Mati: %disabled

en: Depends on: !basethemes
jv: Gumantung: !basethemes

en: Required by: %subthemes
jv: Dibutuhaké dening: %subthemes

en: Show more content
jv: Tampilna luwih akéh kontén

en: Collapse
jv: Nyusut

en: @name <em>(locked)</em>
jv: @name <em>(dikunci)</em>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
jv: Berkas %filename sing kapilih ora bisa diunggah. Namung berkas sing nganggo ekstensi iki sing diidinaké: %extensions.

en: Close overlay
jv: Nutup overlay

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
jv: Géréd lan tibakna blok iki marang kolom ngisor iki. Owahan otomatis kesimpen. Opsi liyané disediakna nang <a href="@dashboard-url">kaca pangaturan</a>.

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: Undefined language (@langcode)
jv: Basa sing ora dikenal (@langcode)

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Hot topic, new comments
jv: Topik gayeng, komèntar anyar

en: Hot topic
jv: Topik gayeng

en: Normal topic
jv: Topik biasa

en: Closed topic
jv: Topik ditutup

en: Add other blocks
jv: Tambah blok liyané

en: Options for the administrative overlay
jv: Opsi kanggo natani overlay

en: Autocomplete popup
jv: Popup otomatis-komplit

en: Searching for matches...
jv: Nggolèki sing cocok...

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
jv[0]: Kanggo nyopot modul @module, modul iki kudu dicopot dhisik: @required_modules
jv[1]: Kanggo nyopot modul @module, modul-modul iki kudu dicopot dhisik: @required_modules

en: Hide shortcuts
jv: Umpetna sidhatané.

en: (Machine name: @type)
jv: (Jeneng mesin: @type)

en: Enable !title
jv: Uripana !title

en: Set !title as default
jv: Setèl !title dadi gawan

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
jv: Ora ana sidhatan sing cumawis. <a href="@link">Tambah sidhatan</a>.
