TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to kn translation catalogue (121 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: not verified
kn: ಪ್ರಮಾಣಿಸಲ್ಪಟ್ಟಿಲ್ಲ.

en: new
kn: ಹೊಸ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: up
kn: ಮೇಲೆ

en: Go to parent page
kn: ಮೂಲ ಬರಹ

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Last post
kn: ಕೊನೆಯ ಲೇಖನ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Up to date
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Fri
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Forum
kn: ಫಾರಮ್

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: View user profile.
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪರಿಚಯವನ್ನು ನೋಡಿ

en: Search results
kn: ಶೋಧನೆಯ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Su
kn: ಭಾನು

en: Mo
kn: ಸೋಮ

en: Tu
kn: ಮಂಗಳ

en: We
kn: ಬುಧ

en: Th
kn: ಗುರು

en: Fr
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sa
kn: ಶನಿ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: No forums defined
kn: ಫಾರಮ್ ಗಳು ಯಾವೂ ಇಲ್ಲ,

en: This topic has been moved
kn: ಈ ವಿಷಯ ಬೇರೆಡೆಗೆ ವರ್ಗಾಯಿಸಲಾಗಿದೆ.

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: English name
kn: ಇಂಗ್ಲೀಷ್ ಹೆಸರು

en: Native name
kn: ಸ್ವಭಾವಸಿದ್ದ ಹೆಸರು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Expand
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Read
kn: ಓದು

en: mm/dd/yy
kn: ತಾರೀಕು(ತಿಂಗಳು/ದಿನಾಂಕ/ವರ್ಷ)

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: edit role
kn: ಪಾತ್ರವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಿ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Show more content
kn: ಇನ್ನೂ ಹೆಚ್ಚಿನ ವಿಷಯವನ್ನು ತೋರಿಸು

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
