TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to ro translation catalogue (251 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: not verified
ro: neverificat

en: new
ro: nou

en: Categories
ro: Categorii

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: File information
ro: Informații fișier

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: up
ro: sus

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Modules
ro: Module

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: never
ro: nicioadă

en: Updated
ro: Actualizat

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: no screenshot
ro: nu este screenshot

en: Attachment
ro: Anexă

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Done
ro: Gata

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Block
ro: Bloc

en: Check manually
ro: Verifică manual

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Location
ro: Locația

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Severity
ro: Gravitate

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Warning
ro: Avertizare

en: active
ro: activ

en: N/A
ro: N/D

en: Categorize
ro: Clasifică

en: Updated:
ro: Actualizat:

en: %ago ago
ro: %ago în urmă

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Prev
ro: Înapoi

en: Code
ro: Cod

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Referrer
ro: Referință

en: 1 vote | @count votes
ro[0]: 1 vot
ro[1]: @count voturi
ro[2]: @count de voturi

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Order
ro: Comandă

en: Operation
ro: Operație

en: 1 new | @count new
ro[0]: 1 nou
ro[1]: @count noi
ro[2]: @count noi

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: published
ro: publicat

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Topics
ro: Subiecte

en: Today
ro: Azi

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iunie

en: Jul
ro: Iul

en: Posts
ro: Articole

en: Empty
ro: Gol

en: Choice
ro: Opțiune

en: Su
ro: Du

en: Mo
ro: Lu

en: Tu
ro: Ma

en: We
ro: Mi

en: Th
ro: Jo

en: Fr
ro: Vi

en: Sa
ro: Sâ

en: Info
ro: Informație

en: revert
ro: revenire

en: No forums defined
ro: Nu sunt forumuri definite

en: This topic has been moved
ro: Acest subiect a fost mutat

en: New comments
ro: Comentarii noi

en: New
ro: Nou

en: Themes
ro: Teme

en: not published
ro: nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: English name
ro: Denumirea în lb. engleză

en: Native name
ro: Nume nativ

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Permission
ro: Permisiune

en: Show descriptions
ro: Arată descrieri

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: More help
ro: Ajutor suplimentar

en: Preview trimmed version
ro: Previzualizare versiune scurtă

en: Preview full version
ro: Previzualizare versiune întreagă

en: Expand
ro: Expandare

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Loading
ro: Se încarcă

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
ro: @site_name - fluxuri acumulate în categoria @title

en: @site_name - aggregated feeds
ro: @site_name - fluxuri agregate

en: @site_name aggregator
ro: Agregator @site_name

en: !title feed
ro: Flux !title

en: Revoked!
ro: Revocat!

en: Security update required!
ro: Actualizare de securitate necesară!

en: Not supported!
ro: Nu este suportat

en: Recommended version:
ro: Versiune recomandată:

en: Security update:
ro: Actualizare de securitate:

en: Latest version:
ro: Ultima versiune:

en: Development version:
ro: Versiune de dezvoltare:

en: Also available:
ro: De asemene disponibile:

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Expand layout to include descriptions.
ro: Extinde formatul pentru a include descrierile.

en: Hide descriptions
ro: Ascunde descrierile

en: Compress layout by hiding descriptions.
ro: Comprimați aspectul ascunzând descrierile.

en: New posts
ro: Postări noi

en: mm/dd/yy
ro: dd/mm/yy

en: Effect
ro: Efect

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: edit permissions
ro: modificare permisiuni

en: done
ro: gata

en: edit role
ro: modifică rolul

en: Direction
ro: Direcție

en: Drupal core
ro: Nucleu Drupal

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Help topics
ro: Subiecte ajutor

en: Help is available on the following items:
ro: Ajutorul este disponibil următoarelor elemente:

en: No tests to display.
ro: Nici un test de afișat.

en: No fields available.
ro: Nici un câmp nu este disponibili.

en: Not in menu
ro: Nu este în meniu

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ro: Vesiunea prescurtată a articolului arată modul de afişare pe prima pagină sau când este exportat în flux. <span class="no-js">Puteţi insera delimitatorul "&lt;!--break--&gt;" (fără ghilimele) pentru a regla cu fineţe locul unde va fi tăiat articolul.</span>

en: Total votes: @votes
ro: Total voturi: @votes

en: Vote count
ro: Număr voturi

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
ro: Nu există câmpuri în această categorie. Dacă această categorie rămâne goală când salvați, aceasta va fi eliminată.

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ro: Acestă temă necesită versiunea PHP @php_required și este incompatibilă cu versiunea PHP !php_version.

en: Last checked: @time ago
ro: Ultima verificare: în urmă cu @time

en: Last checked: never
ro: Ultima verificare: niciodată

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: Disabled modules
ro: Module dezactivate

en: Disabled themes
ro: Teme dezactivate

en: No new posts
ro: Nu sunt postări noi

en: Sticky topic
ro: Subiect lipicios

en: width @width
ro: lăţime @width

en: height @height
ro: înălţime @height

en: upscaling allowed
ro: se permite mărirea

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ro: aleator între -@degrees&deg şi @degrees&deg

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ro: Această permisiune este moștenită de la rolul utilizatorului autentificat.

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Other blocks
ro: Alte blocuri

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: An AJAX HTTP error occurred.
ro: S-a produs o eroare AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
ro: Cod rezultat HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
ro: O solicitare AJAX HTTP s-a încheiat în mod neașteptat.

en: Debugging information follows.
ro: Urmează informații de depanare.

en: Path: !uri
ro: Cale: !uri

en: StatusText: !statusText
ro: Text de stare: !statusText

en: ResponseText: !responseText
ro: RăspunsText: !responseText

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ro: <a href="@login">Autentificare</a> sau <a href="@register">înregistrare</a> pentru a posta comentarii

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ro: <a href="@login">Autentificare</a> pentru a posta comentarii

en: Customize dashboard
ro: Personalizare tablou de bord

en: Hide summary
ro: Ascunde rezumat

en: Edit summary
ro: Editează rezumat

en: Allowed file types: !extensions.
ro: Tipuri de fișiere permise: !extensions.

en: Images must be between !min and !max pixels.
ro: Imaginile trebuie să fie între !min și !max pixeli.

en: More information about text formats
ro: Mai multe informații despre formatele text

en: Style name
ro: Nume stil

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ro: Momentan nu există niciun efect în acest stil. Adăugați unul selectând o opțiune de mai jos.

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: Sample original image
ro: Exemplu de imagine originală

en: Sample modified image
ro: Exemplu de imagine modificată

en: Detection method
ro: Metodă de detectare

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Requires: !module-list
ro: Necesită: !module-list

en: Required by: !module-list
ro: Necesar pentru: !module-list

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ro: Fișierul selectat %filename nu poate fi încărcat. Este persimă încărcarea fișierelor cu următoarele extensii: %extensions

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Hot topic, new comments
ro: Subiect fierbinte, comentarii noi

en: Hot topic
ro: Subiect fierbinte

en: Normal topic
ro: Subiect normal

en: Closed topic
ro: Subiect închis

en: Add other blocks
ro: Adăugare alte blocuri

en: Autocomplete popup
ro: Popup autocompletare

en: Searching for matches...
ro: Se caută potriviri...

en: Enable !title
ro: Activare !title

en: No book content available.
ro: Niciun conținut de carte disponibil.
