TWBS (7.x-3.0-unstable4) - en to sq translation catalogue (186 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Pages
sq: Faqet

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Operations
sq: Operacionet

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: not verified
sq: e pa verifikuar

en: new
sq: i ri

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: view
sq: shfaq

en: Release notes
sq: Shënimet e lëshimit

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Message
sq: Mesazhi

en: No log messages available.
sq: Asnjë log mesazhesh në dispozicion.

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Parent
sq: Prindi

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: up
sq: sipër

en: Go to parent page
sq: Shko tek faqja prind

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Preview
sq: Shikoje

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Modules
sq: Modulët

en: Region
sq: Sektori

en: never
sq: asnjëherë

en: read more
sq: lexo akoma

en: no screenshot
sq: asnjë pamje

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: User
sq: Përdoruesi

en: Error
sq: Gabim

en: Last post
sq: Dërgimi i fundit

en: Block
sq: Bllokuar

en: Check manually
sq: Kontrollo vetë tani

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Update available
sq: Rifresko alias

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Location
sq: Vendodhja

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Severity
sq: Rendësia

en: active
sq: aktiv

en: Categorize
sq: Kategorizo

en: URL:
sq: Adresa URL:

en: Updated:
sq: Rifreskimi:

en: %ago ago
sq: %ago më parë

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Code
sq: Kodi

en: Mon
sq: Hën

en: Tue
sq: Mar

en: Wed
sq: Mër

en: Thu
sq: Enj

en: Fri
sq: Pre

en: Sat
sq: Sht

en: Sun
sq: Dje

en: January
sq: Janar

en: February
sq: Shkurt

en: March
sq: Mars

en: April
sq: Prill

en: May
sq: Maj

en: June
sq: Qershor

en: July
sq: Korrik

en: August
sq: Gusht

en: September
sq: Shtator

en: October
sq: Tetor

en: November
sq: Nëntor

en: December
sq: Dhjetor

en: Forum
sq: Forumi

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: Referrer
sq: Referues

en: 1 vote | @count votes
sq[0]: 1 votë
sq[1]: @count vota

en: Uninstall
sq: Çinstalo

en: Operation
sq: Veprimi

en: 1 new | @count new
sq[0]: 1 e ri
sq[1]: @count të reja

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: published
sq: publikuar

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Topics
sq: Argumentë

en: Feb
sq: Shk

en: Apr
sq: Pri

en: Jun
sq: Qer

en: Jul
sq: Kor

en: Aug
sq: Gsh

en: Sep
sq: Sht

en: Oct
sq: Tet

en: Nov
sq: Nën

en: Dec
sq: Dhj

en: Posts
sq: Dërgime

en: Choice
sq: Zgjedhja

en: Su
sq: Dj

en: Mo
sq: Hë

en: Tu
sq: Ma

en: We
sq: Më

en: Th
sq: En

en: Fr
sq: Pr

en: Sa
sq: Sh

en: revert
sq: rikthe

en: No forums defined
sq: Nuk është përcaktuar asnjë forum

en: This topic has been moved
sq: Kjo temë është lëvizur

en: Themes
sq: Temat

en: not published
sq: pa publikuar

en: You are here
sq: Gjëndeni këtu

en: Go to first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: Go to last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: Go to page @number
sq: Shko tek faqja @number

en: English name
sq: Emri në anglisht

en: Native name
sq: Emri vendas

en: Permission
sq: Të drejta

en: Show descriptions
sq: Shfaq përshkrimet

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: Preview trimmed version
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Preview full version
sq: Pamja e parë e versionit të plotë

en: Expand
sq: Shpalos

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: No comments available.
sq: Asnjë koment në dispozicion.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
sq: @site_name - feed të agreguar në kategorinë @title

en: @site_name - aggregated feeds
sq: @site_name - burime të agreguar

en: @site_name aggregator
sq: agreguesi i @site_name

en: !title feed
sq: Feed !title

en: Security update required!
sq: Kërkohet përditësim sigurie!

en: Not supported!
sq: Suporti i fotografive

en: Recommended version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Security update:
sq: Rifreskimi ardhshëm

en: Latest version:
sq: Versioni më të ri:

en: Development version:
sq: Pamja e parë e versionit të shkurtër

en: Also available:
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Factor
sq: Faktori

en: Expand layout to include descriptions.
sq: Shpalos layout për të shfaqur përshkrimet.

en: Hide descriptions
sq: Fshih përshkrimet

en: Compress layout by hiding descriptions.
sq: Kompreso layout duke fshehur përshkrimet.

en: edit permissions
sq: ndrysho të drejtat

en: edit role
sq: ndrysho rolin

en: Direction
sq: Orientimi

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: Help topics
sq: Argumentët e ndihmës

en: Help is available on the following items:
sq: Ndihma afrohet për elementët në vijim:

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: No blocks in this region
sq: Asnjë bllok në këtë sektor

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sq: Versioni i shkurtër i shkrimit tuaj pasqyron se si paraqitet shkrimi juaj kur vendoset në faqen kryesore apo kur eksportohet për shfrytëzim nga site të tjerë. <span class="no-js"> Mund të përcaktoni pikën e ndërprerjes së shkrimit tuaj duke përdorur kufizuesin "&lt;!--break--&gt;" (pa thonjëza).</span>

en: Total votes: @votes
sq: Gjithsej votime: @votes

en: Vote count
sq: Numërimi i votave

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
sq: Asnjë fushë në këtë kategori. Nëse kjo kategori do të jetë bosh kur të ruhet, kategoria do të fshihet.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: No modules are available to uninstall.
sq: Asnjë modul në dispozicion për çinstalim.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sq: Kjo temë kërkon versionin @php_required të PHP dhe nuk është kompatibël me versionin !php_version të PHP.

en: Last checked: @time ago
sq: Kontrolli i fundit: @time më parë

en: Disabled modules
sq: Jo aktiv

en: Disabled themes
sq: Jo aktiv

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: Allowed file types: !extensions.
sq: Llojet e lejuar të file: !extensions.

en: Detection method
sq: Metoda e zbulimit

en: Includes:
sq: Përfshinë:

en: Enabled: %includes
sq: Aktivizuar: %includes

en: Disabled: %disabled
sq: Çaktivizuar: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sq: Varet nga: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sq: Kerkuar nga: %subthemes

en: Add other blocks
sq: Shto blloqe të tjerë
