TweetMeme (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Images
ru: Изображения

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Category
ru: Категория

en: Number of items
ru: Количество пунктов

en: All
ru: Все

en: Header
ru: Шапка

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Normal
ru: Нормальный

en: Full view
ru: Полные вид

en: Width
ru: Ширина

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Domain
ru: Домен

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: Channel
ru: Канал

en: Teasers
ru: Анонсы

en: Display Options
ru: Настройки отображения

en: Style
ru: Стиль

en: News
ru: Новости

en: Border Color
ru: Цвет границы

en: Border Width
ru: Ширина границы

en: Videos
ru: Видео

en: Which content types to apply the TweetMeme button to.
ru: Тип кноп содержимого применять TweetMeme кнопки.

en: Where to show the TweetMeme button.
ru: Где расположить кнопки TweetMeme.

en: The style of the button to use.
ru: Стиль кнопок.

en: Compact
ru: Компактный

en: <a href="@tweetmeme">TweetMeme</a> provides a way of tracking popular links on <a href="@twitter">Twitter</a>.
ru: <a href="@tweetmeme"> TweetMeme </a> предоставляет возможность отслеживания ссылок на популярных сервисах <a href="@twitter"> Twitter </a>.

en: TweetMeme
ru: Модуль TweetMeme

en: Provides the configuration options for how TweetMeme operates on the site.
ru: Содержит настройки TweetMeme работающих на этом сайте.

en: Allows tracking of links on Twitter, through the TweetMeme web service.
ru: Позволяет отслеживать ссылки на Twitter, через веб-сервис TweetMeme.

en: Twitter name
ru: Имя твиттера

en: This is used with RT: 'RT @name'. If not set 'tweetmeme' will be used.
ru: Это используется в RT: 'RT @name'. Если он не установлен 'tweetmeme "будет использоваться.

en: URL shortening service
ru: Сервис сокращения ссылок

en: Your URLs will be shortened using selected service.
ru: Эти ссылки будут сокращены с помощью выбранных сервисов.

en: TweetMeme Widget
ru: Виджет TweetMeme

en: You can find out more about these options at the <a href="@url">TweetMeme Widget</a> site.
ru: Вы можете узнать больше об этих возможностях на сайте <a href="@url"> TweetMeme Widget </a>

en: Filter Option
ru: Опции фильтра
