Tweme (7.x-1.4-alpha1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Search
de: Suche

en: Help
de: Hilfe

en: Bottom
de: Unten

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Featured
de: Hervorheben

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Libraries
de: Bibliotheken

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Lightweight responsive theme based on Twitter Bootstrap.
de: Schlankes, responsives Theme, das auf Twitter Bootstrap basiert.

en: Body top
de: Textkörper oben

en: Body bottom
de: Textkörper unten

en: Sidebar first affixed
de: Erste Sidebar angeheftet

en: Sidebar second affixed
de: Zweite Sidebar angeheftet

en: Load jQuery library from:
de: jQuery-Bibliothek laden von:

en: Provided by Drupal
de: Bereitgestellt von Drupal

en: jQuery version:
de: jQuery-Version:

en: Load Twitter Bootstrap library from:
de: Twitter-Bootstrap-Bibliothek laden von:

en: Twitter Bootstrap version:
de: Twitter-Bootstrap-Version:

en: Copyright &copy; @year @name. All rights reserved.
de: Urheberrechtlich geschützt &copy; @year @name. Alle Rechte vorbehalten.
