Twilio (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: %title has been deleted.
hi: %title हटा दिया गया है।
